logo

Akne Tedavisi Ankara

Akne ve Sivilceler

Sivilce ve akneler, büyük oranda ergenlik çağındaki bireyleri etkilemektedir. Ancak yetişkenlerde de akne problemleri oldukça fazla görülebilmektedir. Akne veya sivilce oluşumu ciltteki yağ bezlerinin ürettiği yağların cilt yüzeyine çıkarak atılamaması sonucu tıkanmalarla oluşur. Tıkanan yağ kanallarına, normalde zararlı olmayan ve cilt yüzeyinde bulunan bakterilerin dolmasıyla iltihaplanmalar görülür.

Akne Neden Olur?

Akne oluşumunu tetikleyen belirli faktörler vardır. Hormonal değişimler, özellikle ergenlik dönemine bağlı olarak, akne ve sivilce oluşumunda büyük rol oynar. Ayrıca çeşitli bakteriler de sivilce oluşumuna neden olabilir. Belirli durumlar sivilce problemleri ciddi olabilmekte ve uzun süreli tedavilere ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu tedavilerde farklı yaklaşımlar kombine olarak uygulanabilmektedir.

Lazerle Akne Tedavisi – Lazerle Akne İzi Tedavisi

Farklı lazer sistemleri kullanılarak hem lazerle akne tedavisi hem de lazerle akne izi tedavisi uygulamaları yapılabilmektedir. Çalışma prensibi olarak lazer ışınları ısı enerjisiyle sivilcelerin kurutulmasını sağlar. Aynı zamanda ciltte akne oluşumuna sebep fazla yağlanmanın da önüne geçilir ve derideki gözenekler sıkılaştırılır. Lazerle akne izi tedavisi de, lazerlerin cilt altını ısıtmasıyla derideki kollajen liflerin kısalmasını, böylece gerilimin artarak izlerin giderilmesini sağlar. Aynı zamanda ısınma yeni kollajen sentezini de tetikler ve cilt yenilenmesiyle izlerin azalmasına neden olur.

Lazerle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akne tedavisi için, doktor tarafından tedavi süreci kararlaştırılarak lazer yöntemi uygun görülmelidir. İşlem öncesinde cilt iyice temizlenerek kir ve makyaj kalıntıları uzaklaştırılır. İyice temizlenen ve kurutulan cildin üzerine belirli dalga boylarındaki lazer ışınları lazer sistemleriyle gönderilerek işlem gerçekleştirilir. Lazerle sivilce izi tedavisi de bu şekilde gerçekleştirilir. Bu tedavilerde farklı lazer sistemleri kullanılabilmektedir.

Lazerle Akne ve Akne İzi Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Seans süresi problemin derinliğine göre değişebilmektedir. Sivilcelenme miktarı ya da aknenin hangi bölgelerde olduğu kaç seans yapılacağının belirlenmesinde önemlidir. Ortalama olarak en azından 3 seans kadar lazer tedavisi yapılması gerekebilmektedir.

Lazerle Akne Tedavisi Sonuçları

Lazerle sivilceler giderildikten sonra sonuçların kalıcılığı aslında sivilce oluşumuna sebep olan etkenlerin ortadan kaldırılıp kaldırılmadığıyla alakalıdır. Aşırı yağlanma gibi problemlerin tedavi sonrasında yapılacak cilt bakımlarıyla giderilmesi, cildin sürekli temiz tutulması, bakım için doğal su bazlı ürünlerin kullanılması ve medikal cilt bakımı gibi yaklaşımlarla lazerle akne tedavisinin kalıcı olacağını söyleyebiliriz.

Lazerle Akne İzi Tedavisi Sonrası

Lazerle sivilce izi tedavisi ilk etkileri işlem sonrasında görülebilmesine rağmen hem iyileşmenin gerçekleşmesi hem de kollajen yapımının tamamlanmasıyla esas iyileşme ve sonuçlar 6-12 ay kadar sonra ortaya çıkmaktadır.

Lazerle akne izi tedavisi sonrası 5-10 gün kadar geçici kızarıklık ve hafif kabulanmalar oluşabilmektedir. Lekelenme, enfeksiyon gibi olumsuz sonuçlar, işlem doğru yapıldığı takdirde çok nadir görülür.

Lazerle Akne Tedavisi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle akne ve akne izi tedavisi için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de hekim seçimidir. Hekim seçimi hem tedavinin başarısız olma olasılığını hem de olumsuz sonuçların ortaya çıkmasını etkileyebilir.

Lazerle Akne ve Akne İzi Tedavisi Fiyatları

Lazerle akne tedavisi fiyatları ve lazerle akne izi tedavisi fiyatları, hastanın problemine göre seans sayısının değişmesinden etkilenir. Lazerle sivilce tedavisi fiyatları ayrıca işlemin yaptırılacağı merkezin bulunduğu şehir, yaptırılacak yıl gibi faktörelere göre de değişebilir. Akne tedavisi fiyatları da geçmiş senelere göre değişkenlik gösterebilir. Yasal mevzuattan ötürü ülkemizdeki medikal işlemlerin fiyatlandırmalarının web siteleri üzerinden yayınlanması yasaktır. Konu hakkında detaylı bilgi alabilmek ve aklınızdaki soruları sorabilmek adına 0(312) 219 18 82 numaralı telefon hattını arayabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları