logo
Dr. Özge Aydın

Adres: Beştepe Mah. Via Flat Armada Yaşam Sokağı (Nergiz Sk.) 7/2 No:25 P.K. 06560 Söğütözü - Yenimahalle - Ankara
Tel: 0312 219 18 81 - 0312 219 18 82
GSM: 0535 018 14 12
Email: info@drozge.com


Dermaroller Tedavisi Ankara

Dermaroller Ankara konusunda bu yazımızda ayrıntılı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız. Son zamanlarda cilt sorunlarının tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkan dermaroller, sivilce izleri, saç sorunları, göz altı morlukları gibi pek çok alanda kullanılabiliyor. Bu yazımızda dermaroller nedir, nasıl kullanılır gibi birçok konuya açıklık getirmeye gayret göstereceğiz.

Dermaroller Nedir?

Dermaroller Ankara konusunda işlemlerin nasıl yapılacağı ile ilgili olarak gerekli bilgileri vermeye çalışalım. Genel anlamda dönen silindir şeklinde bir alet olarak bilinmektedir. dermaroller üzerinde küçük iğneler bulundurmaktadır. Bu iğneler cilt üzerinde küçük delikler açar ve delikler gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Ancak deri altına verilmek istenen maddede daha rahat bir şekilde verilebilir. Böylece cildin alt tabakasında daha rahatlıkla ulaşılabilir. Özellikle lekelenen, kırışan, çatlayan, kuruyan, hasar gören cilt yüzeylerinin onarılması için rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Burada tabii ki iğnenin boyu çok iyi bir şekilde seçilmeli ve çok iyi bir şekilde yapılmalıdır.

Dermaroller Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dermaroller tedavisi kesinlikle uzman eller tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü sonuç itibariyle derinin üzerine ince İğnelerle yapılacak olan bir işlemdir. Aslında birçok konuda fayda sağlamaktadır. Dermaroller üzerinde 192 tane küçük iğne bulunmaktadır. Evde uygulayabilirsiniz. Ancak canınız ciddi anlamda yanabilir ve zorlanabilirsiniz. Burada uzmanlara danıştığınızda sizlere nasıl işlem yapılacağı konusunda bilgi verilir. Genel anlamda anestol pomad kullanılmaktadır. Aynı zamanda da anestezi kremleri de sürebilir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra yarım saate kadar beklenir ve böylece bölgenin uyuşması sağlanır. Yüzümüzde kullanacağınız dermaroller, genellikle en yükseği 0.5 milimetre kadar olmalıdır. Aksi halde büyük iğneler ciddi anlamda acılara sebep olabilmektedir.

Dermaroller Kimler Tarafından Kullanılabilir?

Dermaroller herkes tarafından kullanılabilir. Yalnızca bu kullanımlarda kesinlikle uzmanlar tarafından yapılması önemlidir. Evlerde uygulandığında büyük seçilen iğneler sonrasında çok ciddi anlamda sıkıntılar karşımıza çıkabilir. Bu yüzden de dikkatli şekilde hareket etmek gerekir. Bu konuda çok dikkatli şekilde hareket etmek gerekir.

Dermaroller Yan Etkisi Var Mıdır?

Dermaroller tedavi olarak uzman tarafından kullanıldığında uzman eşliğinde herhangi bir sıkıntı yaşanmadan kullanılabilir. Ancak tabii ki çok fazla ön plana çıkması ile insanların sıklıkla evde kullandığı durumlar da karşımıza çıkabilir. Yüzde ciddi anlamda acıya sebebiyet verebileceği gibi aynı zamanda da yaralanmaya kadar götürebilecek sonuçları da vardır. Bu yüzden kesinlikle estetik uzmanları tarafından uygulanması gerekmektedir.

Dermaroller Tedavisi Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Dermaroller tedavisi herhangi bir ameliyat sistemi gibi olmadığı için uygulamanın hemen sonrasında sizler de rahatlıkla günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Burada zaman zaman buz kompresinin kullanıldığı durumlar da karşımıza çıkmaktadır. Buz kompresi hem bu alanı rahatlatır hem de daha kolay bir kullanım sunmaktadır. Ancak kesinlikle süreci sizlerin istekleriniz doğrultusunda değişmektedir. 15 dakikadan 60 dakikaya kadar uzanan bir çapta bu işlemler gerçekleştirilebilir.

Dermaroller Tedavisi Narkoz Altında Mı Yapılır?

Dermaroller tedavisi genel anlamda kullanılırken anestezi kremleri kullanılmaktadır. Narkoz işlemi gerçekleştirilmez. Ancak evde yapanlar için sizlere yine kremler ve buz önerilmektedir. Ancak yine de az önce de bahsettiğimiz gibi özellikle üstüne durmanızda fayda var. Estetik uzmanları tarafından yapılması çok daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak istediğinizde sizler de uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere burada dermaroller tedavisi hakkında bilgi verilmesi yanı sıra aynı zamanda Ankara'da nasıl daha kolay bir şekilde bu sonuçlara ulaşabilirsiniz bu konuda da yardımcı olacaktır. Bu sayede sizler de çok daha sağlıklı sonuçlar almış olacaksınız.

Son Bilgi Yazıları