logo

Fraksiyonel Lazer Ankara

Fraksiyonel CO2 Lazer Nedir?

İnsanlarda yaşlanmayla beraber güneş, hava kirliliği gibi dış faktörlerin de etkisiyle kollajen yapılarda azalma başlar. Kollajen azalmasıyla beraber ciltteki kırışıklıklar da artış gösterir. Fraksiyonel CO2 lazer ile cilt üzerinde mikroskopik kolonlar açılmasını sağlayarak problemli noktaları hedefler. Karbondiyoksit fraksiyonel lazer, içeriğinde su bulunan kollajen, keranosit ve kan damarı gibi yapılara termal hasar verir. Bu hasarlanmayla, çevre dokulardan hücre akışı sağlanarak vücutta onarım süreci başlatılmış olur. Onarım sürecinin en önemli etkenlerinden biri kollajen sentezidir.

Karbondiyoksit Fraksiyonel Lazer Uygulama Alanları Nelerdir?

Fraksiyonel CO2 lazer ile cilt gençleştirme yani anti aging uygulamaları, fraksiyonel lazerle çatlak tedavisi, cilt kırışıklıklarının tedavisi, ciltteki gözeneklerin (porların) sıkılaştırılması, jilet ve yara izlerinin giderilmesi, fraksiyonel lazer ile akne izi tedavisi, yanık ve ameliyat izlerinin tedavisi, fraksiyonel lazerle leke tedavisi gibi çok çeşitli kullanım alanları vardır.

Karbondiyoksit Fraksiyonel Lazer Sonrası

Fraksiyonel CO2 lazer sonrası iyileşme ve normal hayata dönme oldukça kısa sürebilmektedir. Bu noktada problemin derinliği önemlidir. Eğer fazla yıpranmış, derin yara izleri ya da derin kırışıklıklarda daha yoğun çalışma gerekebilir ve böylece iyileşme süreci biraz daha uzayabilir. Bu noktada tek seans yerine birkaç daha az yoğunluklu seanslar yapılabilmektedir. Eğer yoğun bir hasar yoksa, 4-5 gün gibi bir sürede kişiler günlük hayatlarına rahatlıkla dönebilmektedir.

İşlem sonrasında, kişide bir iki gün boyunca hafif kızarıklık ve şişlikler görülebilir. 1 hafta kadar bir sürede bu geçici durumlar tamamen kaybolur. Karbondiyoksit fraksiyonel lazer tedavisi sonrası işlem bölgeleri güneşe maruz bırakılmamalı ve güneşten koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Fraksiyonel Lazer Seans Aralıkları

Seans aralıkları ve seans sıklığı kişideki soruna göre değişebilmektedir. Yaklaşık bir sayı vermek gerekirse, 4 ile 6 seans arası fraksiyonel CO2 lazer yapılabilmektedir. Karbondiyoksit fraksiyonel lazer seans aralıkları da 4 hafta kadar olabilmektedir.

Fraksiyonel Lazer Etkileri ve Kalıcılık

Fraksiyonel lazer etkileri, kişiden kişiye ve hastanın problemine göre çeşitlilik gösterebilir. Bu nedenle etki süresinin ortalama olarak 2 ile 5 sene arası olduğunu söyleyebiliriz.

CO2 Fraksiyonel Lazer Kimlere Uygulanmaz?

Fraksiyonel CO2 lazer tedavisi, cilt hassasiyeti çok yüksek olanlara, gebelere, sedef ve vitiligo gibi hastalıkları ya da aktif uçuk ve enfeksiyon bulunan kişilere özellikle yapılmamaktadır. Bunun dışında doktorun uygun gördüğü herkese fraksiyonel lazer tedavisi yapılabilir.

Fraksiyonel Lazer Zararları ve Yan Etkileri

Geçici hafif kızarıklık ve şişlikler görülebilmektedir. Eğer hastada önceden uçuk geçirmişse bunun tekrar etme olasılığı vardır. Bu durumun da engellenmesi için işlem öncesi uçuk önleyiciler kullanılır. Düzgün şekilde yapıldığı takdirde fraksiyonel lazerin zararları ve riskleri çok nadirdir.

CO2 Fraksiyonel Lazer Fiyatları

Karbondiyoksit fraksiyonel lazer tedavisi fiyatları, tedavinin hangi probleme göre yapılacağı ve kaç seans gerekeceğine göre değişiklikler gösterebilir. Ayrıca fraksiyonel lazer uygulaması yapan merkeze, işlemin yaptırılacağı ile ve yıla göre de ücretler değişebilir. 2018 fraksiyonel lazer fiyatları da geçmiş senelere göre değişkenlik gösterebilir. Ülkemizdeki yasal mevzuat gereği işlemlerin ücretlendirilmelerinin yayınlanması yasak olduğundan, detaylı bilgi alabilmek için 0(312) 219 18 82 numaralı telefon hattını arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları