logo

Medikal Estetik Haberleri

Yeni buluşlardan biri, XAF5 isimli ilk kez topikal uygulanan ve göz altındaki torbaları eriten bir ürün piyasaya sürülüyor. 2000 yılından beri Botilinum toxin uygulamasına talep artış oranı şaşıtıcı: % 748 artış göstermiş. Güneş koruyucuları ile ilgili FDA yeni değerlendirme ölçekleri belirledi. FDA güneş koruyucularını beş yıdız üzerinden değerlendiriyor. SPF yalnızca UVB ye karşı koruduğunu biliyor mudunuz? UVA ya karşı koruma için güneş altında çok uzun süre kalmayınız.

Medikal Estetikte Yeni Yaklaşımlar

Yüz ve vücut sıkılaşmasında , gençleştirmede yeni kombinasyonlar tercih ediliyor. RF ile yüksek fokuslu ultrasoundun kombine edildiği tedavilerde daha da belirgin sonuçlar elde ediliyor. örümcek ağı ile cilt germede, PRP ile kombinasyonlar tercih ediliyor. Bir de bunu iyi bir mezoterapiyle taçlandırmak oldukça etkin sonuçlar doğuruyor. Kaz ayağı çizgilerinde, Botilinum toxin ile örümcek ağının birlikte uygulanması daha doğal ve daha uzun soluklu etkiler ortaya çıkarıyor. Erkeklerde botinum toxin ve dolgu uygulamalarında maskülen özellikler öncelik sırasına göre kadınlardan farklı değerlendirilir.

öncelikli maskülen özellikler: Güçlü bir çene ve çene hattı, burun özellikleri, elmacık yüksekliği, alt dudağın daha belirgin, üst dudağın daha ince görünmesi

ikinci grup maskülen özellikler: Kaş üstündeki ve alında belli bölgeler daha çıkıntılı olmalı. özellikle kaş üstündeki çıkıntılar daha derin bir bakış sağlar.

Son grup ki kadınlarda bu grup daha ön planda olmalıdır, erkeklerin aksine: Gözler ,kaşlar , ağız çevresi ve burun yanlarındaki çukurlar.

Güzellik ve moda alanlarında estetik tedaviler kadınlar tarafından tercih ediliyordu. Ancak 2000-2014 arasında minimal cerrahi olmayan estetik uygulamalarda erkeklerde % 67 oranında bir artış mevcut.

Erkeklerde de Botilinum Toxin uygulamalarında talebin 2000 den beri artış oranı ise % 337. ABD de 2014 de 400.000 erkek botilinum toxin uygulaması yaptırmış.

ülkemizde de artık bu oranın artmaya başladığını kliniğimde hissedebiliyorum.

Artık erkekler de görünümlerine önem vermeye başladılar. Bazen hanımların eşlerinin elinden tutup getirdiklerine de tanık oluyorum. Hanımlar eşlerinin bakımına da önem vermeye başladılar.

Estetik uygulayıcıların gün geçtikçe tecrübelerinin ve bilgilerinin artması, anatomik incelikleri ve kadın- erkek arasındaki nüans farklılıklarının daha iyi anlaşılmasından sonra ortaya çıkan doğal ve güzel sonuçlar bu talebin artmasında büyük rol oynuyor kanısındayım.

Güzel ve sağlıklı günler dilerim.

Estetikte; Naturastudios Dermapen 3 yeni microneedling tedavisi ekledi

Dermapen TattOff, Dermapen Infuse, Dermapen TattOff lazer ve termolitik etkisi olmayan ciltte yenilenme sağlayan yüz ve vücut bölgesinde kullanılan bir sistem. Dermapen infuse ise ilaç yediren ağrısız dakikada 200 enjeksiyon yapan hızlı bir ilaç serum infüzyonu yapan bir sistem. Bu yeni cihazlar 2016 nın ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

Cynosure MonalisaTouch In distrübitörlüğünü aldığını açıkladı.

Vulvovaginal atrofi ve Menapozal Genitoüriner Sendromda kullanılmak üzere geliştirilmiş, ağrılı idrar yapma,vajinal kuruluk, vajinal incelme gibi şikayetleri tedavi etmeyi hedefliyor. Tedavi sadece 5 dakika sürüyor. 6 hafta aralıklarla uygulanıyor.

Son Bilgi Yazıları