logoYüz Dolgusu Ankara

Yüz dolgusu Ankara deride bulunan ince ve derin kırışıklıkları yok etmek amacıyla kullanılan bir estetik ameliyatlardır. İnce dudakları kalınlaştırmak için ve etrafına şekil vermek için yapılabilecek bir işlemdir. Bazen yara izlerini tedavi etmek, ciddi bulunan çukurları yok etmek için de yine aynı şekilde yüze dolgu işlemi gerçekleştirilebilir.

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz dolgusu Ankara konusunda aslında genel anlamda bilgiler vardır. Burada yapılacak olan bir estetik operasyondur. Bilindiği gibi bazen sivilce yaralarından olmak üzere bazen de normal yara izleri var olabilir. Bu tip yara izlerine tedavi edilmesi ve kırışıklıkların giderilmesi amacıyla deri altına dolgu maddelerinin enjekte edilir. Bu şekilde yapılmış olan bir estetik operasyonları aynı zamanda bazen insanlar yüz güzellikleri için yanaklarına dolgunluk vermek için de uygulatabilirler. Bunun için de kullanılabilecek bir operasyon olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz dolgusu yapmak için kesinlikle uzmanından bilgi almak çok önemlidir. Yüz dolgusu işlemi yapılacağı zaman uzman gerekli uygulama alanına kontrol eder. Bundan sonra enjeksiyon işlemini yapar. Tabii ki bu dolgu işleminde anestezik kremler de öncelikli olarak oluşturma işlemi gerçekleştirilir. Gerekli süre beklendikten sonra dolgu enjeksiyonu 20 ile 30 dakika arasında süren bir operasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Tamamen kırışıklıklara ve dudaklara ince bir iğne yardımıyla enjeksiyon işlemi gerçekleştirilerek dolgu maddesinin deri altından dolgu verilmesi sağlanır.

Yüz Dolgusu Kimler Yaptırabilir?

Yüz dolgusu yaptıran kişilerin 18 yaşından aşağı olmaması tavsiye edilmektedir. 18 ile 65 yaş arasındaki insanların rahatlıkla yaptırabileceği bir estetik operasyondur. Yalnız bazı durumlarda örneğin yüzdeki yaralar, derin yaraların insanlara gerek psikolojik gerekse sağlıksal olarak olumsuz etkileri olduğu durumda uzman onayıyla da bu işlemin gerçekleştirilmesi sağlanabilir. Aslında dolgu işleminin yaş olarak bir sıkıntısı bulunmamaktadır. Yine de tam anlamıyla yüzün oturması için 18 yaşın doldurulması tavsiye edilmektedir. Erkek veya kadın için uygulanabilir.

Yüz Dolgusu Yan Etkisi Var Mı?

Yüz dolgusu işlemlerinde genel anlamda uzmanalar tarafından yapılmış olan durumlarda herhangi bir yan etki ile karşılaşmazsınız. Ancak uzman yapmadığı durumlarda olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Uzmanlar tarafından yapılmış olan operasyonlarda oluşabilecek hassasiyete göre vücut bazen dolguya karşı tepki verebilir. Bu tepki kızarıklık şeklinde veyahutta ufak şişlikler şeklinde olabilir. Bunu vücut çok kısa sürede kendi kendine tedavi edecektir. Tam anlamıyla bir hafta içerisinde istediğiniz görüntüye kavuşmuş olacaktır.

Yüz Dolgusu Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayatta Ne Zaman Dönerim?

Yüz dolgusu işlemi yaptırdıktan sonra hemen özel hayatınıza dönebilirsiniz. Yalnız dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Yüz dolgusu işlemi yaptırdıktan sonra 2 gün kadar ağır spor yapılmaması, aşırı sıcak banyo yapılmaması tavsiye edilmektedir. En güzeli hafif masajlar yapılması olmaktadır. Bu arada işlem sonrasında buz tedavisi uygulaması da faydalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel anlamda enjeksiyon işlemi, 20 ila 30 dakika arasında sürmektedir. Sonucu da hemen görülmektedir. Kalıcılık kişiden kişiye değişir. 18 aya kadar kalıcılığını görebilirsiniz.

Yüz Dolgusu Narkoz Altında Mı Yapılır?

Yüz dolgusu işleminde herhangi bir narkoz işlemi yapılmaz. Sadece bu işlemle ilgili olarak anestezik krem de öncelikli olarak uygulama yapılacak olan uyuşması sağlanır. Bundan sonra da gerekli müdahale işlemi gerçekleştirilir. Bu konuda daha detaylı bilgileri almak için Ankara'da bulunan uzman doktorlarımıza başvuruda bulunabilirsiniz. Bu konuda uzmanlarımız sizlere yardımcı olacak ve işlemlerinizle ilgili olarak aşağıdaki şekilde gerekli işlemlerin yapılmış olmasını sağlayacaktır. Siz de hemen bize ulaşabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları