logo
Dr. Özge Aydın

Adres: Beştepe Mah. Via Flat Armada Yaşam Sokağı (Nergiz Sk.) 7/2 No:25 P.K. 06560 Söğütözü - Yenimahalle - Ankara
Tel: 0312 219 18 81 - 0312 219 18 82
GSM: 0535 018 14 12
Email: info@drozge.com


Dudak Dolgusu Ankara


Dudak dolgusu Ankara konusunda özellikle dudakların inceliğinden şikayetçi olanların yaptırdığını söylemek gerekir. Bu konuda en kolay ve zahmetsiz yöntem hangisidir? Nasıl yapılır? Bu konuda sizlere detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışalım. Genel anlamda aslında ister yaşanılan yıllarla isterse yapısal bir sebeple olsun dudaklarından bazı insanlar memnun olmayabilir. Daha iyi şekilde dudaklar isteyebilirler. Bu durumda yapılacak olan estetik bir müdahale olarak karşımıza çıkmaktadır. Dudak dolgusu operasyonlarına olan ilgi hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu uygulama daha da merak edilmektedir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu Ankara genel anlamda sizlerin dudaklarımızın daha hoş görünmesini sağlayacak bir müdahaledir. Daha doğru ve istediğiniz şekilde dudaklara sahip olmak için yapılmış olan bir estetik işlemdir. Genel anlamda nasıl yapılacağı konusunda bilgi vermeye çalışırken mantık olarak da dudakların içine ve çevresinde dolgu enjekte edilmesi ile yapılan bir işlemdir diyebiliriz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yapılacağı zaman genel anlamda kişilerin estetik olarak yüzünün de kontrol edilmesi gerekmektedir. Yapılacak olan estetik işlem sonrasında yüz estetiğini bozmayacak şekilde yapılması büyük bir önem arz etmektedir. Bazen insanlar dudaklarından memnun olmaz. Çok fazla dolgu yaptırmak isterler. Ancak bu yapılan dolgu da genel anlamda yüzünün şeklini bozacaksa bu konuda estetik uzmanı sizi uyarabilir. Yapım işlemine geçecek olursak uygulaması genel anlamda dudağın iç ve çevre kısmına dolgular enjekte edilmektedir diye özetleyebiliriz. Bu şekilde estetik uzmanı tarafından yapılmış olan bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında vücutta var olan hyalüronik asit zamanla kaybolmasından dolayı bu durumlar ortaya çıkmaktadır. Bir anlamda bu dolgu sayesinde ciltte bulunan hyalüronik asit seviyesini artırmaktadır.

Dudak Dolgusu Kimler Yaptırabilir?

Dudak dolgusu yaptırmak için genel anlamda bir estetik müdahale olduğu için 18 yaşını doldurulması göz önünde bulundurulmaktadır. Sadece bazı durumlarda estetik dışında aynı zamanda da eğer sağlıksal bir müdahale durumu söz konusu ise bu durumda bu yaşın düşürülmesi uzman onayı ile gerçekleştirilebilir. 18-65 yaş arasında rahatlıkla uygulanabilecek bir estetik müdahaledir.

Dudak Dolgusu Yan Etkisi Var Mı?

Dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin aklındaki sorulardan bir tanesi de elbetteki riskleri ve yan etkileri konusunda oluyor. Genel anlamda bunları açıklamak gerekirse aslında burada enjekte edilen madde hyalüronik asittir. Bu insan vücudunda da bulunan ve tüm dünya tarafından kabul edilmiş olan bir asittir. Genel anlamda yan etkileri görülebilmesi ile birlikte bu etkiler geçicidir. görülebilecek yan etkileri arasında özellikle enjeksiyon yapılmış olan bölgede dudakların çevresinde kızarıklık ve hassasiyet ile birlikte bazen de hafif düzeyde şişlik görüldüğü durumlarda karşılaşılmaktadır. Ancak bunlar uzun süreli değil kısa süreli gözükecek olan şeylerdir. Bu anlamda aklınızda herhangi bir soru işareti bulunmasına gerek bulunmamaktadır.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Dudak dolgusu işleminden sonra nasıl günlük hayata dönüleceğini elbette ki sorulan sorulardan biri. Tabii ki burada öncelikli olarak dolgu çeşidine göre farklılıklar gösterebileceğini söylemek gerekir. Genel anlamda uygulamanın süresi ise 30 dakika kadar sürmektedir. Uygulama sonrasında hasta aynı gün içerisinde hastaneden çıkarak evine gidebilmektedir. Uygulama hemen etkisini gösterir. Bazı durumlarda dudak dolgusu uygulaması sonrasında 2. veya 3. uygulanması doğru olabilmektedir.

Dudak Dolgusu Narkoz Altında Mı Yapılır?

Dudak dolgusu işlemlerinde herhangi bir narkoz altında yapılması gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak bu müdahalelerin bazen ağır verebileceği için anestezik kremler kullanılır. Bu şekilde işlemler gerçekleştirilir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için sizler de uzmanlarımıza başvurabilirsiniz. Ankara'da en çok rahatlıkla bizlere ulaşarak istediğiniz konuda bilgi alabilirsiniz. Gerekli estetik işlemlerini de rahatlıkla uzmanlarımız aracılığıyla yaptırabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları