logo

Dudak Dolgusu Ankara


Dudak dolgusu Ankara’da en çok tercih edilmeye başlanan medikal estetik uygulamalar arasında yerini almaya başladı. Bazen yapısal olarak ince olan bazen de yaşlanma ile birlikte incelen, volüm kaybeden ve içeriye doğru dönen, çizgi şeklinde kalan dudakların eski haline gelmesi ve tazelenmesi için dudak dolgusu tercih edilir. Çoğunlukla doğal görünümlü olan uygulamalar istenirken gençler arasında hızla yayılan daha belirgin dudak dolguları talep görüyor.

Dudakların yüzdeki duruşu, anlamı çok değiştireceği için çok ince bir çalışma gerektirir. Bir nevi sanat gerektirir. Çünkü konuşmanız, yüze kattığı anlam bir anda değişebilir. Bu nedenle çok özenle çalışan, tekniği çok iyi kullanan hekimlerinize güvenmelisiniz.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu Ankara genel anlamda dudakların daha dolgun daha çekici görünmesini sağlayan, bazen de şekil bozukluklarının düzeltildiği medikal estetik uygulamalardandır. Hyalüronik asit denilen normalde bizim vücudumuzda bulunan ve yaşlanmayla azalan bir madde kullanılır. Bu madde çok özel laboratuvarlarda jel kıvamında üretilir ve cilde, uygulanan bölgeye nem ve volüm verir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu uygulaması çok özel bir teknik ve tecrübe gerekir. Her yüze göre dudak dolgusunun volümü ve şekli farklılık gösterir. Mutlaka iyi bir değerlendirme gerekir. Dudak dolgusu, uyuşturma işleminden sonra, iğne ile veya ucu künt bir kanül ile yapılır. Doktorun bu uygulamadaki tecrübesi çok önemlidir. Aksi halde ördek dediğimiz dudakların normal anatomik duruşuna uymayan, hoş olmayan görünümlere sebep olabilir.

Dudak Dolgusu Kimler Yaptırabilir?

Dudak dolgusu yaptırmak için genel anlamda bir estetik müdahale olduğu için 18 yaşını doldurulması göz önünde bulundurulmaktadır. Sadece bazı durumlarda estetik dışında aynı zamanda da eğer sağlıksal bir müdahale durumu söz konusu ise bu durumda bu yaşın düşürülmesi uzman onayı ile gerçekleştirilebilir. 18-65 yaş arasında rahatlıkla uygulanabilecek bir estetik müdahaledir.

Dudak Dolgusu Yan Etkisi Var Mı?

Dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin aklındaki sorulardan bir tanesi de elbetteki riskleri ve yan etkileri konusunda oluyor. Genel anlamda bunları açıklamak gerekirse aslında burada enjekte edilen madde hyalüronik asittir. Bu insan vücudunda da bulunan ve tüm dünya tarafından kabul edilmiş olan bir moleküldür. Dudak dolgusu uygulaması sonrasında en çok görülen yan etki şişliktir. Bu genellikle bir gün sonra görülebilir ve gün içinde iner. Bazı nadir durumlarda 1 hafta kadar şişlik sürebilir. Bunun dışında morluk da söz konusu olabilir. Dudak dolgusu sonrasında görülen morluk en fazla bir hafta on gün sürer. Ancak çok sık görülmez. Dudak dolgusu uygulamasından sonra görülen bir diğer önemli yan etki uçuk çıkmasıdır. Sık uçuk çıkaranlarda öncesinde ve sonrasında uçuk kremi tavsiye edilebilir. Uygulama sonrası oluşan tüm yan etkiler için mutlaka doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekir.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Dudak dolgusu uygulama süresi 30 dakika kadar sürmektedir. Öncelikle 20 dakika kadar lokal anestezik krem ile uyuşturulur. Bu nedenle bir saatinizi ayırmanız gerekir. Dudak dolgusu uygulamasından sonra şişlik olabilir. Bu genellikle 1-2 gün sürer. Nadiren 1 hafta sürebilir. Morarma riski vardır. Bu durum ise 1 haftada düzelir.

Dudak dolgusu uygulamasının 6 ay ile 1 yıl arasında kalıcılığı vardır.

Dudak Dolgusu Anestezi Gerektirir Mi?

Dudak dolgusu uygulaması acı verebileceği için anestezik kremler kullanılır. Bu şekilde işlemler gerçekleştirilir. Bu konuda daha detaylı bilgi için Ankara’daki kliniğimizden en çok rahatlıkla bizlere ulaşarak istediğiniz konuda bilgi alabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları