logo

Dermapen Ankara

Dermapen Ankara uygulaması tek başına yapılabilecek bir uygulamadır. Başlı başına etkin bir yöntem olarak bilinmektedir. Acısız ve ağrısız bir şekilde güvenli sonuçlar vermektedir. Bu yöntemin geneli hakkında sizlere bilgi vermeye gayret göstereceğiz. Nasıl yapılır? Nasıl uygulanır ve işlemin genel mantığı nedir? Bu konuda sizlere detaylı bir şekilde anlatmaya gayret göstereceğiz.

Dermapen Tedavisi Nedir?

Dermapen Ankara konusunda bu yazımızdan ayrıntılı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Dermapen özellikle kombine uygulamalar açısında da imkan sağlıyor. Fraksiyonel lazer tedavisi veyahutta kimyasal peeling tedavilerinde de efektif sonuçlara ulaşmak için kullanabiliyorsunuz. Çok hızlı bir iyileşme süreci sunmasının yanı sıra aynı zamanda lazerle soyulmuş ciltte de uygulanabilir bir özelliği vardır. Kolajen dokunun gelişmesini sağladığı gibi aynı zamanda da saç, boyun, yüz bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Dermapen Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dermapen tedavisi birçok bölgede yapılabilmektedir. Özellikle saçlı deri, boyun, yüz, akne izleri veya doku kaybı ile ilgili sorunlu bölgelerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu işlemler uzman tarafından 30 dakika ile 60 dakika arasında sonuçlandırılmaktadır. Uygulama bölgesinde işlemlerin tamamlanmasının ardından hemen doku gelişimi başlar ve doku kaybının onarılması sağlanır. İşlem çok kolay olduğu için herhangi bir sıkıntı olmaz. Gerek kadınlar gerekse erkekler için çok başarılı sonuçlar vermekte ve memnun edici bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda rahat bir sonuç sunduğunu söylemek gerekir.

Dermapen Tedavisi Kimler Yaptırabilir?

Dermapen tedavisi herkes için uygun bir tedavi şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek kadınlar gerek erkekler istedikleri yaşta bu işlemi gerçekleştirebilirler. Elbette burada her estetik işlemde olduğu gibi yine de uzman görüşüne başvurmak çok önemlidir. Çünkü bazı durumlarda uzmanlar sizi farklı bir uygulamaya da yönlendirebilirler. Sizin cilt sisteminizin ve dokunuzun uygun olduğu bir uygulama sayesinde daha sıkıntısız bir şekilde sonuç alabilirsiniz. Bu anlamda kesinlikle bir uzman ile görüşmek ve uzman görüşü sayesinde bu işlemi gerçekleştirmek daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır.

Dermapen Yan Etkisi Var Mı?

Dermapen işlemlerinde herhangi bir yan etki gözükmez. Ancak tabii ki sonuç itibariyle ciltte uygulanan bir işlemdir ve bazen ilk 1 saat içerisinde bir kızarıklık durumu söz konusu olabilir. Ancak 1 saatlik süre sonrasında bu işlem tahribi geçmiş olacak ve herhangi bir yan etkisi de görülmemiş olacaktır. Bugüne kadar yapılan uygulamalarda da zaten hiçbir problem olmamış ve rahatlıkla uygulanabilir olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu avantajlarıyla da çokça tercih edildiğini söylemek gerekir.

Dermapen Tedavisi Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Dermapen tedavisi 30 dakika ile 60 dakika arasında süren bir tedavidir. Burada tabii ki uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğü ve genişliği çok önemlidir. Bazen uygulama 60 dakika sürerken derinin oluşumuna bağlı olarak da 30 dakikalık bir seans ile de sonuç alınabilir. Günlük hayattaki işlemlerinize hemen dönüş yapabilirsiniz. Az önce de bahsettiğimiz gibi sadece 1 saatlik bir kızarıklık durumu olabilir.

Dermapen Narkoz Altında Mı Yapılır?

Dermapen işlemleri kesinlikle narkoz altında yapılmaz. Sadece anestezik kremler kullanılmaktadır. Bu anestezik kremler sayesinde herhangi bir şekilde ufak da olsa acı hissedilmesinin önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Ancak az önce de bahsettiğimiz gibi bu konularda uzman görüşlerine başvurmak, uzmanlardan bilgi almak özellikle cildinize uygun işlemi yaptırmak adına büyük bir önem arz etmektedir. Bu anlamda uzmanlarımız sizlere gerekli bilgileri verecektir. Ankara bölgesinde sizler de istediğiniz zaman bize ulaşarak uzmanlarımızdan daha spesifik sonuçlara ulaşma şansına sahip olabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları