logo

Ultrasound Focus Ankara

Ultrasound focus Ankara son yıllarda çok fazla ön plana çıkan estetik operasyonlardandır. Aslında bunu operasyon demek yerine işlem demek daha doğru olacaktır. Çünkü çok zorlanmadan sonuç alınabilir. Ameliyatsız bir yöntemdir. Genel anlamda estetik uzman ile yapılacak olan işlem için böyle bir görüş ve buna göre de size bu işlem uygulanabilir.

Ultrasound Focus Nedir?

Ultrasound focus Ankara konusu ile ilgili olarak bilgileri sizlere aktarmaya gayret göstereceğiz. Ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında ultrason yöntemi gibi 50 yıldır Dünya üzerinde çok tanıdık olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında bu yöntem sayesinde güzellikte de kullanılmaya başlamış bulunmaktayız. Kesinlikle zarar vermez ve cildin hemen altında bulunan tabakada özel bir yöntem ile seansları hareketli hale getirilir. Böylece sizler de istediğiniz cilde ulaşmış olursunuz. Burada uzman tarafından kontrolün yapılması çok büyük önem arz etmektedir.

Ultrasound Focus Nasıl Yapılır?

Ultrasound focus işlemler yapılmak istendiğinde öncelikli olarak uzman işlem yapılacak olan organı görmesi gerekmektedir. Bu uzmanın görünmesinin ardaından işlemlerin nasıl yapılmasına karar verilmesinin ardından sizlerin istemiş olduğunuz günde bu işlemler yapılır. Öncelikle bu uygulama yapılacak olduğu bölgenin tam anlamıyla sterilizasyonu sağlanır. Bundan sonra ödem oluşmaması için bir krem sürülür. Hemen istediğiniz anda uyuşma sonrasında uygulama başlatılır. 30 ile 45 dakika arasında sürer. Seanslar geçtiğinde işlemler tamamlanabilir. Ortalama 4 seans sonra tamamen ile istediğiniz sonuca alabilirsiniz. Aslında cilt altında yani deri altında bulunan 4 milimetre civarında bir alana işlemler gerçekleştirmektedir. Böylece derinin yüzüne atış yapılarak ince kırışıkların çok rahatlıkla kaldırılması sağlamaktadır. İlk seanslardan itibaren farkı görebilirsiniz. Ayrıca bazı durumlarda tek seans işlem yapılması yeterli gelebilir.

Ultrasound Focus Kimler Yaptırabilir?

Ultrasound focus işlemleri genel anlamda yüzdeki kırışıklıklardan veya alın kırışıklıklarından memnun olmayan kişilerin yaptıracağı bir işlemdir. Ülkemizde ağırlıklı olarak otuzlu yaşlardan sonra bu tip kırışıklıklar başlamaktadır. Ancak tabii ki ortamdaki hava kirliliği, güneş gibi etkenlerle de insanlar da daha erken yaşlarda kırışıklıklar oluşabilmektedir. Bunun yanı sıra sağlıksal durumlardan dolayı da kırışıklıklar oluşabilir. Bu tip durumlarda da artık uzman ile görüşerek onay almamızın akabinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ultrasound Focus Yan Etkisi Var Mı?

Ultrasound focus işleminin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bir kaç seansta yapılacak bir işlemdir. Bazı durumlarda özellikle ilk seanslarda bazen kızarıklık olabilir. Kızarıklık da 2 saat içerisinde geçmiş olacaktır. Bu anlamda herhangi bir sıkıntı yaşamadan çok rahatlıkla yaptırabileceğiniz bir operasyondur.

Ultrasound Focus Tedavisi Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Ultrasound Focus işlemi genel anlamda 30 dakika ile 45 dakika arasında sürer. Birkaç seansdan oluşmaktadır. Bazen bir tek seansta sonuç alınabileceği gibi bazen 6 seansa kadar çıkabilir. Eğer burada tabii ki uygulama yapılacak olan bölge ve ne kadarlık bir derinlikten sonuç alınacak gibi sonuçlar karşımıza çıkmaktadır. Ancak günlük hayatınıza hemen dönüş yapabilirsiniz. Bu anlamda uzmanla görüşerek uzman görüşüne başvurabilirsiniz. Bu konuda daha net bir şekilde sonuç almış olursunuz.

Ultrasound Focus Narkoz Altında Mı Yapılır?

Ultrasound focus işlemi narkoz altında yapılan bir işlem değildir. Tamamen bu işlem lokal anesteziye uygun bir şekilde üretilmiş olan kremler sürülerek yapılmaktadır. Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için yıllardır Ankara'da estetik operasyonları yapan ve başarısıyla adını duyurmuş olan uzmanlarımıza sizler de başvurabilirsiniz. Uzmanlarımız bu konuda sizlere yardımcı olacak ve aklınızdaki soruların cevaplanması sağlayacaktır.

Son Bilgi Yazıları