logo

Fransız Askısı


Fransız askısı Ankara Ameliyatsız devrim niteliğinde bir ip ile yüz gerdirme yöntemidir. Cerrahi bir işlem uygulanmadan belirgin bir sonuca ulaşmanızı sağlar. Uygulama tekniği diğer iplerden farklıdır. Az miktarda ip ile daha belirgin bir sonuca ulaşmayı sağlar. Uzun takılan iplerdir. Yüzü belirgin olarak yukarı kaldırır.

Fransız Askısı Nedir?

Fransız askısı Ankara genel anlamda ameliyatsız yapılan bir medikal estetik işlemdir. Yaşlanmayla beraber oluşan sarkmalarda kullanılır. Gerek erkekler gerek kadınlar için her yaş grubunda daha genç ve dinamik görmek için bu yöntem kolaylıkla tecrübeli hekimlerce yan etkisiz uygulanabilir. Yüzü belirgin olarak lift eder, yukarı kaldırır.

İki ucunda iğne olup orta kısmındaki ip ile , şakaktan çene kenarlarına kadar inen hat boyunca germe işlemi uygulanır. 3 veya 5 çift ip uygulanabilir. Kalıcı ve kalıcı olmayan çeşitli ipler vardır. Ancak teknik aynıdır. Kalıcı olan iplerin ömrü 2-5 yıl arasında olmakla birlikte kalıcı olmayanların ömrü 2 yıl civarındadır.

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Fransız askısı cerrahi olmayan bir yöntemdir. Erkekler ve kadınlar için rahatlıkla uygulanabilir. Fazlaca sarkması olan bireylerde ameliyat olmayı düşünmüyorsa ideal bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Çene kenarlarında sarkan dokuyu fokus ultrason ve dolgu ile lift etme yöntemi yeterli olmayacaksa bu yöntem tercih edilebilir. Sarkma oldukça düzeldiği için 5 ile 10 yıl arasında geriye gitme şansına sahip oluyorsunuz. Yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında uygulama yapılabiliyor. Lokal anestezi kremi sürüp cilt iyice dezenfekte edilir, çok ince iğne veya kanülle yüz tamamen uyuşturulduktan sonra konforlu bir şekilde ağrı duymadan uygulanabilir. Herhangi bir dikişe gerek kalmadan sonlandırılır. Aşırı bir çekme uygulanmaz ise günlük hayata rahatça dönülebilir. Ancak yüz elastikiyeti çok bozulmuş kişilerde yüzde hafif çekilmeler, gamzeler oluşabilir. Bunlar yaklaşık 15-20 günde tamamen düzelmiş olur. Gece yatarken iplerin oynamaması için 3-5 gün korse takılması önerilir.

Fransız Askısı Kimler Yaptırabilir?

Fransız askısı özellikle yüzünde sarkması olan kişilerin tercih edebileceği bir uygulamadır. Bu nedenle 35 yaş ve üstünde önerilir. Burada tabii ki genç yaşta sağlıkla ilgili bir sıkıntı yaşamışsa da rahatlıkla uygulanabilmektedir. Örneğin yüzünün bir tarafı felç geçirmiş olan hastalarda uygulanabilir. Böyle bir durumda daha genç yaşlarda da bu ip konulabilir.

Fransız Askısı Yan Etkisi Var Mı?

Fransız askısı tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmesi durumunda herhangi bir yan etkisi olmayacaktır. Burada ipler tamamen insan cildine uyumludur. Silikon dış kısma ve polyester iç malzemesi ile yapılan ipler kalıcıdır. PDO veya PLLA materyali ile üretilmiş ipler ise 2 yıl içinde erir. Bazen bu işlemler sırasında ciltte nadiren ufak tefek kanamaların olması da mümkündür. Bu durumda ufak morluklar olabilir. Ancak birkaç gün içerisinde tamamen cildin kendisi tarafından tedavi edilecektir.

Fransız Askısı Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Fransız askısı işlemi sonrasında hemen günlük hayata dönebilirsiniz. Birkaç gün dikkat etmeniz önemlidir. Ayrıca yapılan işlem sonrasında buz kompres yapılması daha sağlıklı bir sonuç sunacaktır. İşlem ortalama olarak 1 saat kadar sürebilmektedir. Tam anlamıyla yüzünüzün istediğiniz sonuca gelmesi bir süreç alabilir. Bazı durumlarda, örneğin cilt elastikiyeti çok bozulmuş veya iplerin çok çekilmesi gereken, hafif çekilmeler ve gamzelenmeler olabilir. Bunlar da 15-20 günde tamamen geçer. Daha iyi elastikiyeti olanlarda bu tip görüntüler de olmaz, günlük hayata kolayca dönülür.

Fransız Askısı Narkoz Altında Mı Yapılır?

Fransız askısı işlemi narkoz altında gerçekleşen bir işlem değildir. Lokal anestezi ile yapılır.

Son Bilgi Yazıları