logo

Fransız Dudağı

Fransız dudağı Ankara özellikle dudaklarını daha estetik görünmek isteyen kadınların tercih ettiği işlemlerden biridir. Dudak dolguları bilindiği gibi son yıllarda en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuda uzmanlarını bulmak ve doğru estetik işlemlerinin yapılması büyük bir önem arz etmektedir. Fransız dudağı için dolgu işlemlerinin de düzgün bir şekle getirecek bir hususa uygun yapılması gerekmektedir.

Fransız Dudağı Nedir?

Fransız dudağı Ankara son zamanlarda gerek sosyal medyada gerekse basında çok duyulan bir estetik operasyon. Burada dudakların şeklinin değiştirilmesi ve dolgu işlemleri sayesinde daha düzgün görünen dudakların oluşması sağlanıyor. Ağırlıklı olarak dudak çizgilerini belirlenmesi ve bununla birlikte aynı zamanda daha estetik bir görünüm kazandırıyor. Gerek estetik gerekse sağlık açısından rahatlıkla uygulanabilecek bir işlem olarak bilinmektedir.

Fransız Dudağı Nasıl Yapılır?

Fransız dudağı operasyonu aslında çok zor bir operasyon değildir. Ancak belirli dolgular enjekte edilmektedir. Bu yüzden de uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir operasyondur. Operasyon öncesinde bulunan uzman ile görüştüğünüzde sizlere nasıl bir işlem yapılması gerektiğini kendisi bildirecektir. Yoğun dolgular, insanlara memnun kalmayacağı sonuçlara da sebep olabilir. Bu yüzden de uzman görüşü alınması kesinlikle önemlidir. Dudak dolgusu yapılacağı zaman öncelikli olarak dudağın çevresinin uyuşturulması için anestezik bir krem sürülür. Bu krem sayesinde dudak çevresi uyuşturulur ve bundan sonra ince iğneler vasıtasıyla buraya dolguların enjekte edilmesi sağlanır. Aslında bunlar hyaluronik asitlerdir. Bu sayede rahatlıkla sonuç alınabilir.

Fransız Dudağı Kimler Yaptırabilir?

Fransız dudağı, 18 yaş sonrasında yapılabilecek olan estetik operasyonlardan biridir. Herhangi bir yan etkisi olmaması nedeniyle 18 yaş altında da özellikle sağlıksal durumlarda tercih edilebilir. Ancak çok ufak yaşlarda özellikle vücudun net bir şekilde oturması açısından da uzmanlar tarafından tercih edilen bir müdahale değildir. Ancak vücutta bulunan hyaluronik asit yükselmesi için yapılan bir enjekte yöntemi olduğu için herhangi bir sıkıntı olmadan yaptırılabilir. Hyaluronik asit de bu konuda vücutta aktif olarak bulunmaktadır.

Fransız Dudağı Yan Etkisi Var Mı?

Fransız dudağı işlemlerinde herhangi bir yan etki bulunmamaktadır. Tabii ki uzman eller tarafından yapılması kaydıyla böyle bir sıkıntı yaşanmaz. Ancak yanlış eller tarafından yapıldığında olumsuz durumlarda karşı karşıya kalınabilir. Bunun yanı sıra bu işlemlerin gerçekleştirilmesi sırasında daha doğru tabirle sonrasında kızarıklıklar veya şişlikler gözükebilir. Bu 3 ila 7 gün içerisinde tamamen geçmiş olacaktır. Bu arada kızarıklık karşısında isterseniz bu konuda makyajla da kapatma yapma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Fransız Dudağı İşlemi Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Fransız dudağı operasyonu yaklaşık olarak 30 dakika kadar süren bir operasyondur. Bu operasyonun öncesinde 10 dakikalık bir anestezi kremi uygulaması bulunmaktadır. Gerekli uyuşukluğa ulaştıktan sonra 30 dakika içerisinde sizler de işlemin sonucunu görebilirsiniz. Hemen işlem sonuçları gözüküyor ve günlük hayatta da hemen dönebiliyorsunuz. Sadece uzmanlar burada ilk bir hafta içerisinde yoğun tempolu bir sporu ve sıcak suyla banyo almanızı tavsiye etmiyorlar.

Fransız Dudağı Narkoz Altında Mı Yapılır?

Narkoz bilindiği gibi insanlarda bir korkuya sebebiyet verebilmektedir. Ancak Fransızca'da operasyonu anestezi kremi kullanılarak yapılmaktadır. Yani lokal anestezi durumu söz konusudur. Burada herhangi bir narkoz durumu söz konusu olmayacaktır. Bu anlamda da rahatlıkla sonuç alabileceğiniz bir işlemdir diyebiliriz. Bu konuda daha detaylı bilgileri almak için sizler de uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Uzmanlarımız sizleri bu konuda ayrıntılı bir şekilde bilgi verecek ve işlemlerinizin daha rahat bir şekilde gerçekleşmesi için de yardımcı olacaktır.

Son Bilgi Yazıları