logo

Kök Hücre Tedavisi Ankara

Kök hücre tedavisi Ankara konusunda bu yazımızda detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız. Özellikle son zamanlarda yapılan teknolojik gelişmelerde bizlere her geçen gün biraz daha sağlık konusunda rahatlığa kavuşturuyor. Aslında kök hücre tedavisi son zamanlarda ismi çok duyulan bir tedavi yöntemi. Bu konuda kafa karışıklığı olması da doğal. Ancak bu yazımızdan sonra konu ile ilgili çok daha net bir şekilde bilgi sahibi olacaksınız.

Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Kök hücre tedavisi Ankara konusunda gelişen tıbbi ve teknolojik olanaklar sayesinde kullanılan bir yöntemdir. Klasik ilaç tedavisinden net bir sonuç alamayan hastalar için yeni bir tedavi yöntemi olarak sunulmaktadır. Bozulmuş doku ve fonksiyonlara bağlı ağrılar için birebir çok faydalı bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Profilin koşullarında uygulanabilen ve başarılı sonuçları alınabilen bir araya tedavi yöntemidir.

Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kök hücre tedavisi aslında ilaç gibi yabancı maddelerin vücuda girmesini engellemektedir. Bu da kişinin kendi dokuları ile uygulanabilir olması sebebiyle daha kontrollü ve daha sağlıklı bir sistem olarak karşımıza çıkarmaktadır. İleri yaşlardaki hastalara da uygulanabilir. Uzman hekimler uygulama konusunda özellikle ileri yaştaki hastalarda dahil bir sakınca görmemektedir. Bu anlamda da tercih edilebilen bir tedavi sistemidir. Kök hücre ameliyathane ortamına gerek duymadan sizlerin de istediğiniz sonuçları almanızı ve hayat kalitenizi daha yükseltmenizi sağlamaktadır. Günübirlik olarak uygulanabilen bu sistemler sayesinde hasta normal hayatına rahatlıkla devam edebilir. Cerrahi bir işlem olmadığı için hastalar tarafından da sıklıkla tercih edilen bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kök Hücre Tedavisi Kimler Yaptırabilir?

Kök hücre tedavisi ağrı duyan herkesin yaptırabileceği bir tedavi yöntemidir. Bu konuda topuk dikeninden kol ağrılarına, bacak ağrılarına kadar herkesin tercih edebileceği bir yöntemdir. Uzmanlar tarafından özellikle ileri yaştaki insanların da rahatlıkla uygulanabileceği bir metot olarak karşımıza çıkmaktadır. Operasyonel bir sistem olmaması da yapımını daha kolay hale getirmiş bulunmaktadır.

Kök Hücre Tedavisi Yan Etkisi Var Mı?

Kök hücre tedavisi konusunda herhangi bir yan etki ile karşılaşma gibi durumlar söz konusu değildir. Zaten vücudun kendi içerisindeki hücrelerin çoğaltılarak vücut içerisinde daha aktif hale gelmesini sağlayan bir sistemdir. Bu anlamda da herhangi bir sıkıntı yaşamadan rahatlıkla uygulanabilir yanıyla ön plana çıkmaktadır. Sizler de bu anlamda hastalıkları ile ilgili rahatlıkla tercih edebileceğiniz ve uzmanlar tarafından yapıldığında herhangi bir sıkıntı yaşanmayan bir işlemdir denilebilir.

Kök Hücre Tedavisi Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Kök hücre tedavisi sizlerin tahmin ettiğiniz gibi uzun süren bir operasyonel süreç değildir. Bir cerrahi işlem durumu söz konusu değildir. Bu özel bir operasyondur. Bu işlem sonrasında hemen hasta özel hayatına geri dönebilir. Herhangi bir sıkıntısı söz konusu olmaz. Sadece burada süreç hasta ile uzman arasında duruma bağlı olarak değişmektedir. Bazen bir saat sürebilirken bazen 30 dakikalık bir seans ile işlemi gerçekleştirilebilir.

Kök Hücre Tedavisi Narkoz Altında Mı Yapılır?

Kök hücre tedavisi narkoz altında yapılan bir işlem değildir. Bu anlamda çok rahatlıkla sonuç alınabilmektedir. Ancak daha detaylı bilgileri almak ve kök hücre tedavisinin yapım aşamasında da neler yapılacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu durumda sizler de uzman görüşümüze başvurabilirsiniz. Uzmanlarımız bu konuda sizlere nasıl bir işlem yapmanız gerektiği ile ilgili olarak daha detaylı bir bilgi sunacaktır. Böylece çok daha rahat ve sağlıklı sonuçlar alma şansına da sahip olabileceksiniz.

Son Bilgi Yazıları