logo
Dr. Özge Aydın

Adres: Beştepe Mah. Via Flat Armada Yaşam Sokağı (Nergiz Sk.) 7/2 No:25 P.K. 06560 Söğütözü - Yenimahalle - Ankara
Tel: 0312 219 18 81 - 0312 219 18 82
GSM: 0535 018 14 12
Email: info@drozge.com


Burun Dolgusu Ankara

Burun dolgusu Ankara konusunda sizler de kafanızda soru işaretleri barındırıyor olabilirsiniz. Bu konuda yazımızda sizlere detaylı bir şekilde bilgi vermeye gayret göstereceğiz. İnsanlar estetik olarak günümüzde çeşitli müdahaleler yaptırmaktadır. Bu operasyonların da tabii ki uzman tarafından yapılması çok önemlidir. Yetkin olmayan eller tarafından yapılmış olan estetik müdahaleler sonrasında olumsuz durumlarda karşılaşmak mümkündür. Burun dolgusu hakkında sizlere daha detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışalım.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu Ankara genel anlamda burunlarından memnun olmayan kişilerin burun kısmına yaptırmış oldukları ve deri altına enjekte edilen bir dolgu sistemdir. Burada önemli olan sizlerin yaptıracağınız dolgu işlemi ile ilgili estetik uzmanı tarafından yapılacak olan müdahale sonrası hakkında da biraz daha net bilgi verilmesidir. Çünkü bazen insanlar işlemi yaptırdıktan sonra da memnun kalmadıkları durumlar oluşabilmektedir. Ağırlıklı olarak bu şekil bozukluklarının düzeltilmesi amacıyla, hyaluronic asit enjekte edilmesi durumu burun dolgusu olarak geçmektedir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu işlemi için öncelikle nasıl bir işlem yapılacağına karar vermek gerekmektedir. Özellikle insanların burnunda eğrilik olması durumunda ya da kemerin yok edilmesi amacıyla çok rahatlıkla görülebilecek bir işlemdir. Burada dolgu uygulaması için ortasındaki kısma kıkırdak kısmından açının göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Böyle bir durumda doğru bir dolgu yapılırsa burun da otomatik olarak kalkacaktır. Bu işlemin gerçekleştirilmesi için anestezik krem sürülür ve 10 dakika bekledikten sonra işleme başlanır. Çok basit bir enjeksiyon şeklinde düşünmek burada asıl önemli olan şey bir uzman tarafından yapılmasıdır. Uygulanan dolgunun miktarı ve aynı zamanda da kalınlığına çok dikkat etmek gerekmektedir.

Burun Dolgusu Kimler Yaptırabilir?

Burun dolgusu yaptırmak isteyenler ağırlıklı olarak burunlarından şikayetçi olanlardır. Estetik olarak şikayet olabileceği gibi sağlığa bağlı olan bir şikayet de olabilir. Ağırlıklı olarak estetik müdahaleler 18 ve 65 yaş arasında kabul edilmektedir. 65 yaştan sonra yapılacak olan müdahale sizin istediğiniz sonuca almanızı tam anlamıyla sağlamayabilir. Zaten vücutta bulunan bir asidin tekrar vücuda enjekte edilerek daha sağlıklı bir ortama sunulmasıyla bu işlem gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda aslında 18 yaş altındaki insanlara sağlıksal durumu uzman onayı ile gerçekleştirebilecek bir işlemdir.

Burun Dolgusu Yan Etkisi Var Mı?

Burun dolgusu konusunda herhangi bir yan etki ile karşılaşmazsınız. Tabii ki burada uzman eller tarafından bu işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi halde tabii ki olumsuzluklarla karşılaştırılabilir ve önemli olan burada uzmanlar tarafından yapılacak olan müdahaledir. Genel anlamda burun dolgusu işleminden sonra bazen bazı durumlarda kızarıklıklar görülebilir. Bu basit bir makyajla kapatılabilecek bir şeydir. Ancak rahatlıkla günlük hayatımıza geri dönebiliriz. Herhangi bir sıkıntı yaşamadan sonuç alabilirsiniz.

Burun Dolgusu Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Burun dolgusu işlemleri çok kısa süren işlemlerdir. 10 dakika bekleme süresini de göz önünde bulundurursak yarım saat gibi kısa bir sürede enjeksiyon işlemi tamamlanmış olur. Hemen hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ancak ilk günlerde ağır sportif aktivitelerden kaçınma, yoğun sıcak banyo yapmamak gibi noktalarda uzmanlar tarafından uyarılar gelmektedir.

Burun Dolgusu Narkoz Altında Mı Yapılır?

Burun dolgusu işlemine anestezik kremler öncelikle yapılacak olan müdahale alanını anestezi edilmesiyle başlanır. Sonrasında müdahale işlemi gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir narkoz yapılmasına gerek yoktur. Bu konuda daha net bilgiler almak ve işlemlerinizi daha rahat bir şekilde gerçekleştirmek için isterseniz sizler de uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Ankara'da bulunan uzmanlarımız, sizlere her türlü konuda yardımcı olacak ve başarılı bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu anlamda siz de sıkıntılarınızdan kurtulmuş olabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları