logo

Burun Dolgusu Ankara

Burun dolgusu Ankarada tabii ki bu konuda yetkili hekimler tarafından yapılması çok önemlidir. Yetkin olmayan eller tarafından yapılmış olan estetik müdahaleler sonrasında olumsuz durumlarda karşılaşmak mümkündür. Burun dolgusu hakkında sizlere daha detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışalım.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu Ankarada hekimler ve hastalar tarafından memnun edici sonuçları nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Genellikle G' prime ı yüksek hyalüronik asit dolgular kullanılmaktadır. Bu tip dolguların şekillendirme ve sabit kalma özellikleri daha iyidir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Özellikle insanların burnunda eğrilik olması durumunda ya da kemerin yok edilmesi, düşüklüğün giderilmesi, burun ucunun yukarı kalkması amacıyla rahatlıkla yapılabilir. Burada dolgu uygulaması için ortasındaki kısma kıkırdak kısmından açının göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Böyle bir durumda doğru bir dolgu yapılırsa burun da otomatik olarak kalkacaktır. Burun hekim tarafından iyi değerlendirmelidir. Hangi noktalara ve ne miktarda yapacağını iyi planlamalıdır. Bu işlemin gerçekleştirilmesi için lokal anestezi kremi sürülür ve 10 dakika bekledikten sonra işleme başlanır. Uygulanan dolgunun miktarı ve aynı zamanda da kalınlığına çok dikkat etmek gerekmektedir. Fazla miktarda uygulamak hem burunu büyütebilir hem de risk teşkil eder. Burunda küçük ve ustalıkla yapılan dokunuşlar gerekir.

Burun Dolgusu Kimler Yaptırabilir?

Burun dolgusu yaptırmak isteyenler ağırlıklı olarak burunlarından şikayetçi olanlar ve ameliyat olmak istemeyenler olabilir. Ağırlıklı olarak estetik müdahaleler 18 ve 65 yaş arasında kabul edilmektedir.

Burnunda hafif kemeri olan,

Burun sırtı düz olmayan,

Burun ucu düşük olan,

Burnu konuşurken aşağı doğru inen,

Burun ucu sivriliği az olan, herkes ameliyat olmak istemiyorsa yaptırabilir.

Ancak burunda çok ciddi deformiteler varsa, burun çok büyükse, vs ameliyat olması önerilir.

Burun Dolgusu Yan Etkisi Var Mı?

Burun dolgusu konusunda herhangi bir yan etki ile karşılaşmazsınız. Tabii ki burada uzman eller tarafından bu işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi halde tabii ki olumsuzluklarla karşılaştırılabilir ve önemli olan burada uzmanlar tarafından yapılacak olan müdahaledir. Genel anlamda burun dolgusu işleminden sonra bazen bazı durumlarda kızarıklık, morluk görülebilir. Bu basit bir makyajla kapatılabilecek bir şeydir. Ancak rahatlıkla günlük hayatımıza geri dönebiliriz. Nadiren burun dolgusu ile dokuya bası olabilir. Doku beslenmesi bozulabilir. Böyle durumlarda klinikte bulunan hyalüronidaz enzimi ile dolgu hemen eritilebilir. Herhangi bir yan etki ortaya çıkması önlenir. Bu nedenle klinik, muayenehane, hastane gibi sağlık kuruluşları dışında bu işlemi yaptırmamanızı tavsiye ederiz.

Burun Dolgusu Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Burun dolgusu işlemleri çok kısa süren işlemlerdir. 10 dakika bekleme süresini de göz önünde bulundurursak yarım saat gibi kısa bir sürede enjeksiyon işlemi tamamlanmış olur. Hemen hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ancak ilk günlerde ağır sportif aktivitelerden kaçınma, yoğun sıcak banyo yapmamak gibi noktalarda dikkat etmek gerekir

Etkisi 1-1,5 yıldır. İkinci kez yapıldıktan sonra 3 yılı geçebilir.

Burun Dolgusu Narkoz Altında Mı Yapılır?

Burun dolgusu işlemine lokal anestezi kremler öncelikle yapılacak olan müdahale alanını uyuşturmayla yapılır.

Son Bilgi Yazıları