logo

Endolift Lazer Ağı Ankara

Endolift Lazer Ağı Nedir?

Endolift yeni bir dalga boyuna sahip, cilt, yüz, boyun, gıdık, çene hattı germe tedavisinde kullanılan yeni bir teknolojidir. Yoğun bir kollajen artışı ve cildin etkili bir şekilde gerilmesini ve gençleşmesini sağlar. Uygulamadan hemen sonra ve aylar içinde daha da artarak yüzde ve sarkmış yanaklarda gerilme, çene hattının keskinleşmesi, yüz ve gıdıda belirgin bir küçülme ve lifting sağlanır. 1470 nm dalga boyuna sahip olan bu yeni teknoloji Amerika ve Avrupa'da uygulanmaktadır.

Endolift Lazer Ağı nasıl uygulanır?

Çok ince saç teli kadar kalınlıkta bir lazer mikro fiber ile cilt altına lazer enerjisi verilir. Bunun için bir kesi ve ameliyat gerekmez. Cilt altına fotobiomodülasyon enerjisi iletilir. Lazer fiber çok ince olduğu için cilt altında rahatça hareket edilip tüm yüz çene hattı, gıdıda çalışılabilir. Herhangi bir iz kalmaz.

Endolift Lazer Ağı etkisi ne kadar sürer? Kalıcılığı ne kadardır?

Endolift uygulamasından hemen sonra etki ortaya çıkar. Ancak etki aylar boyunca artar . Altı ayda nihai sonuca ulaşılır. Ancak ciltteki iyileşme süreci 2 yıl devam eder. Çok kilo alınmadığı sürece etki süresi oldukça uzundur. Kalıcı bir etki sağlanır ancak yaşlanma süreci kişiden kişiye ve yaşa bağlı olarak değişkenlik gösterdiği için tekrar ne zaman ihtiyaç duyulacağı öngörülemez.

Endolift Lazer Ağı nasıl etki eder?

Cilt altında lazer fiberler ile yoğun bir ısı gönderilir. Uygulamadan hemen sonra kollajen sentezi artışı başlar, cilt gerilir. Lazer enerjisi ile hem gerilme hem de fazla olan yağların erimesi sağlanır. Özellikle çene kenarlarındaki sarkmış yağlar, çin bıyıklarının oluşumuna katkı sağlayan yağlar ve sarma, gıdıda oluşan fazla yağlanma ve gıdıdaki sarkmalar ameliyatsız bir yöntemle giderilmiş olur. Çene hattı gençlerde olduğu gibi daha keskin ve dinamik görünür.

Endolift Lazer Ağı uygulaması ne kadar sürer?

Lokal anestezi ile uyuşturulur. İşlem yaklaşık 1-2 saat sürer. İşlemin süresi yapılacak alana ve yağ alınıp alınmamasına göre uzar veya kısalır. Bu uygulama sırasında mini bir liposuction yapılacaksa 2 saat yapılmayacak ise 1 saat sürer.

Endolift Lazer Ağı uygulama alanları nerelerdir?

Endolift yüz, yanak, çene hattı, gıdık, kol altı sarkmaları, diz üstü sarkmalarında uygulanabilir.

Endolift Lazer Ağı uygulamadan sonra iz kalır mı?

Uygulamadan sonra herhangi bir iz kalmaz. dışardan belli olmaz. İplerde yaşanan kopma asimetri gibi komplikasyonlar olmaz.

Endolift Lazer Ağı fiyatları nedir?

Endolift fiyatları yapılacak bölgeye ve beraberinde lazer liposuction yapılıp yapılmayacağına göre değişir. Daha ayrıntılı bilgi edinmek için bize ulaşın.

Son Bilgi Yazıları