logo
Dr. Özge Aydın

Adres: Beştepe Mah. Via Flat Armada Yaşam Sokağı (Nergiz Sk.) 7/2 No:25 P.K. 06560 Söğütözü - Yenimahalle - Ankara
Tel: 0312 219 18 81 - 0312 219 18 82
GSM: 0535 018 14 12
Email: info@drozge.com


Botox (Botoks) Ankara


Botoks Ankara hizmetleri sayesinde sizler de kırışıklıklarınızdan çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bir çok insanın son yıllarda en çok tercih ettiği uygulamalardan biri olarak dikkat çeken botoks, çok kolay yapılan bir uygulamadır. Bu konuda tabii dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta bulunmaktadır. Bunların başında kesinlikle yapılacak olan müdahalenin uzmanlar tarafından yapılması gelmektedir. Bunun yanı sıra bilinen ve ön planda tutulan noktalardan biri de uzmanların önerileridir. Botoks yapılacak olanın genel hatlarıyla uzman görüşünün sizlere sunulması büyük önem arz etmektedir.

Botoks Nedir?

Botoks Ankara bölgesinde de çok tercih edilen işlemlerdendir. Botoks işlemi son yıllarda çok ön plana çıkan bir müdahaledir. Yüzde olan bir çok çizginin giderilmesinde rahatlıkla kullanılabilecek bir işlemdir. Bakteriden üretilmiş özel bir proteindir. Bu anlamda sağlıklı sonuçlar sunmaktadır. İnsan yüzünde daha sık şekilde kullanıldığı ve tercih edildiği bilinmektedir. Bu anlamda botoks kullanılarak istenilen sonuçların kolaylıkla alınması sağlanabilir.

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks işleminin uzman tarafından yapılan bir enjeksiyon işlemi olduğunu bilmek gerekir. Bu enjeksiyon işlemi kas içerisine direkt olarak uygulanmaktadır. Kremlerdeki gibi düz yüzey işlemlerin ötesine geçtiği için çok daha etkilidir. Uygulamaya başlanmadan öncelikle bölgenin temizlenmesi sağlanır. Bundan sonra uygulanacak bölgeye anestezi kremi uygulanır. 20 dakika beklendikten sonra küçük iğnelerle botoksun uygulanması yapılır. Bundan Bu uygulama toplamda 10 dakika ile 15 dakika arasında sürmektedir.

Botoks Kimler Yaptırabilir?

Botoks yaptırılması konusunda uzmanlar yaş ile ilgili olarak 18-65 yaş aralığını işaret etmektedir. 65 yaş sonrasında insanların yüzündeki çizgilerin oturması nedeniyle zor olduğunu bildirmektedir. Ayrıca yüz felcinde dahi kullanılabilecek bir müdahale işlemi olarak bilinmektedir. Bu anlamda uzman görüşü almak da gerçekten de hayati önem taşımaktadır. Gerekli hallerde 18 yaş altında da tıbbi bir müdahale yapılması onaylanabilir.

Botoks Yan Etkisi Var Mı?

Botoks yan etkisi konusunda uzman eller tarafından bu işlemlerin yapılması önemlidir. Zaman zaman bu tip müdahaleler sonrasında baş ağrısı ve kızarıklık durumları karşımıza çıkabilmektedir. Kızarıklık halleri küçük makyaj hamleleriyle kapatılabilecek düzeydedir. Bunun haricinde bir de bu konuda bilgisi olmadığı halde müdahale eden yerler de bulunmaktadır. Bu tip durumlarda elbette çok daha kötü sonuçlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu yüzden kesinlikle yapılacak olan müdahale ile ilgili olarak gerekli araştırmaların yapılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde sağlıklı ve doğru sonuçların alınması sağlanabilir.

Botoks Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Botoks yapılacak olan alana göre süreci değişebilir. Ancak genel anlamda 10 ila 15 dakika gibi kısa süren bir müdahale sonrasında sonuç rahatlıkla alınabilir. Botoksun etkilerini sizler de 3 ila 7 gün arasında görmeye başlarsınız. Tekrar eden uygulamalar haricinde toplamda 4 ile 5 ay kadar etkisi sürmektedir. Ancak tekrar eden uygulamalarda bu süreç biraz daha uzayabilir. Günlük hayata dönülmesi konusunda ise herhangi bir süreç bulunmaz. İşlem yapılmasının ardından hemen günlük olarak hayatınıza geri dönebilirsiniz. Bu anlamda iyileşme süreci hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Botoks Narkoz Altında Mı Yapılır?

Botoks yapılacağı zaman herhangi bir anestezi durumuna gereksinim duyulmaz. Bu konuda doktorunuzun gereksinim gördüğü durumlarda buz kompres uygulanabilir. Bazı durumlarda anestezik etkili özel kremlerin de kullanıldığı durumlar görülmektedir. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiler için kliniğimize başvuruda bulunabilirsiniz. Uygulama hakkında nasıl bir işlem yapılması gerekiyor ve estetik olarak nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verilecektir. Uygulama hakkında Ankara'nın hangi bölgesinde olursanız olun siz de doğru sonuçlar alabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları