logo


Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Ankara

Ameliyatsız göz kapağı estetiği Ankara son zamanlarda çok ilgi çeken operasyonlardandır. Çok uygulanan bu işlemler hakkında sizlere detaylı bir şekilde bilgi verelim. Bu işlemi nasıl yaptırabilirsiniz? Nasıl daha iyi sonuçlar alabilirsiniz? Bu konuda bilgiler vermeye gayret göstereceğiz.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Ameliyatsız göz kapağı estetiği Ankara işlemleri çok tercih edilirken işlemlerden. Elbette ki öncelikle bu işlemlerin ne olduğu hakkında bilgi vermek gerekirse genel anlamda estetik işlem olarak plazma ışını kullanılarak yapılmaktadır. Cildin en üst tabakasında zaman zaman değişimler meydana gelmektedir. Bu yüzden kırışıklarla karşı karşıya kalınabilir. Tek seanslık bir uygulama sonrasında sonuç alabileceğiniz ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemi kolay yapılacak olan bir uygulamadır. Havada olan gazlar da kullanarak plazma enerjisinin daha etkili olduğunu söylemek mümkündür. Bu yüzden de insanların son zamanlarda çok fazla kullandığı işlemlerden biri olarak gözlenebilir. Genel anlamda tek seans uygulama olması ile birlikte aşırı cilt gevşekliği durumunda 3 seansı kadar yapılması gerekebilmektedir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemi az önce de bahsettiğimiz gibi plazma enerjisi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu işlem yaklaşık olarak 45 dakika kadar sürebilmektedir. Öncelikli olarak randevunuza geldiğimizde bu işlemin direkt gerçekleştirebileceğinizi bilmenizi isteriz. Öncelikli olarak anestezik bir krem kullanarak bu bölgenin uyuşturulması sağlanmaktadır. Sonrasında ise işleme geçilmektedir. Her bir göz kapağında yarım saat bir uygulama yapmak yeterli gelmektedir. Bunun yanı sıra uygulamadan sonra bazen kabuklu deri oluşabilmektedir. Güneş koruyucu kremler ya da fondötenlerde kapatma şansına sahipsiniz. Kabuklu görünüm, 10 gün civarında ortadan kalkacaktır. İyileşme süreci de böylece tamamlanmış olacaktır.

Ameliyatsız Göz Estetiği Kimler Yaptırabilir?

Ameliyatsız göz kapağı estetiği için 18 yaş üstünde olmak gerekmektedir. Avantajlı bir işlem olması ile birlikte elbette ki sağlıksal bir durum olduğunda 18 yaş altındaki kişiler için de bu estetik operasyonlar yapılmaktadır. Burada asıl önemli olan şey sağlığa bağlı olduğunda uzman onayı dahilinde bu işlemlerin gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Ağırlıklı olarak ilerleyen yaşlarda uygulanacak bir operasyon işlemidir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Yan Etkisi Var Mı?

Ameliyatsız göz kapağı estetiği genel anlamda yan etkisiyle olmamaktadır. Ancak bu uygulama yapılmasının ardından ilk başta ve kabuklanma dönemi olacaktır. Bu da 10 gün içerisinde geçecektir. Bunun haricinde herhangi bir sıkıntı yaşamadan çok rahatlıkla sonuç alabileceğiniz bir işlemdir. Zaten ameliyatsız olması da sizler için avantaj sunmaktadır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Ameliyatsız göz kapağı estetiği olmak için herhangi bir şekilde randevu almanıza gerek bulunmamaktadır. Elbette daha önceden uzmanlarla görüşmek ve kendimize hazır hissettiğiniz zaman bu işlemi gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Ancak hemen uygulanabilecek bir işlemdir. Bu estetik işlem ortalama olarak 45 dakika civarında sürmektedir. Ancak 1 saate kadar uzayabilmektedir. Bu estetik işlemde bir göz kapağına ortalama olarak en fazla 30 dakika kadar plazma enerjisinin uygulanması sağlanır. Bunun yanı sıra hemen günlük hayata dönülebilir. Ancak şunu da unutmamak lazım, bazen ilk seansta etkisi görülmediği durumlarda 2. veya 3. seanslara da ihtiyaç duyulabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilk günlerde yine bir 10 gün kadar gözünüzü korumamız özellikle güneş koruyucu kremler kullanmamız sizler için daha sağlıklı sonuç verir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Narkoz Altında Mı Yapılır?

Ameliyatsız göz kapağı estetiği sadece anestezik krem ile yapılmaktadır. Kesinlikle narkoz ve benzeri bir durum söz konusu değildir. Bu anlamda da gayet kolaylıkla gerçekleştirilebilecek bir operasyondur. Herhangi bir cerrahi işlem olmadığını bilmek gerekir. İz kalmaz ve rahatlıkla yapılabilecek bir işlemdir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için sizler de uzmanlarımıza görüşebilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere bu plazma enerjisi hakkında bilgi verirken aynı zamanda da bu işlemin nasıl uygulanacağı ve kimlere daha rahat uygulanabileceği konusunda bir daha ayrıntılı bilgiler verebilecektir.

Son Bilgi Yazıları