logo

Konsantre Growth Faktör Ankara


Konsantre growth faktör Ankara hakkında sizlere bu yazımızda genel bilgi vereceğiz. Bu işlemden nasıl gerçekleştirilir ve estetik operasyon yapılırken neler yapılması gerektiği konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Tabii ki son yıllarda özellikle adını çok duyduğu sistemler insanlar tarafından da ilgi çeken bir sistem olduğunu söylemek gerekli.

Konsantre Growth Faktör Nedir?

Konsantre growth faktör Ankara son yıllarda adını çok duyulan bir tekniktir. Hücrelerin ve dokuların rehabilitasyonunu sağlamaktadır. Özel kullanılan bir sistemdir. Bu teknik sayesinde doku rehabilitasyonu çok rahatlıkla sağlanmaktadır. Doğal büyüme faktörleri, kök hücre sistemi devreye girmektedir. Bilindiği gibi son zamanlarda kök hücre sistemi sayesinde estetik de çok ciddi anlamda adımlar atılabilmektedir. Kolaylıkla uygulanabilecek bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Hatta yaralı bölgelerde da uygulanabilir olduğu anlamda bulunmaktadır.

Konsantre Growth Faktör Nasıl Yapılır?

Konsantre Growth Faktör uygulaması için aslında çeşitli uygulamaları olduğunu bilmek gerekir. Burada yaralı bir bölgeye uygulanır ve cilt ile vücut boşluklarına uygulamalar farklı şekilde yapılmaktadır. Örnek vermek gerekirse yaralanmış olan bir konuma nasıl uygulama yapılır? Bunu anlatalım. Yaralanmış olan bölgenin öncelikli olarak dikkatli bir şekilde temizliği yapılır. Bu temizlik işleminden sonra trombosit solüsyonu ile birlikte olduğu faktörleri en çok hasarlı olan dokuya dökülmesi sağlanır. Bundan sonra geriye kalan plazma sıvısı da daha az hasarlı bölgelere enjekte edilmektedir. Vücudun kendini rejenerasyonu yani yenileme işlemi tamamlanmış olacaktır. İyileşme potansiyeli de uyarılmış olacaktır. Enjeksiyon yöntemi, kullanılan tek yöntem değildir. Aynı zamanda sürüntü şeklinde veyahutta maske için de bu işlemleri yapılması sağlanmaktadır. Hatta günümüzde göz kuruluğunda göz damlası halinde de yine aynı şekilde estetisyenler tarafından kullanılan bir sistemdir.

Konsantre Growth Faktör Kimler Yaptırabilir?

Konsantre Growth Faktör herkesin yaptırabileceği bir işlemdir. Burada asıl önemli olan şey kesinlikle bir uzman tarafından kontrol edilmesi ve yapılmasıdır. Çünkü özellikle enjeksiyon işleminde çok dikkatli şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Aksi halde tam olarak istenilen sonuçların alınması zor olabilir.

Konsantre Growth Faktör Yan Etkisi Var Mı?

Konsantre growth faktör işleminde bulunan tarafından uygulama gerçekleştirilir. Herhangi bir problem yaşanmaz. Sadece özellikle yaralarda ilk başta bir kızarıklık durumu olabilir. Ancak onun dışında herhangi bir problemle karşı karşıya kalmazsınız. Çok sağlıklı çok rahat bir işlemdir. Zaten son yıllarda kök hücre bölünmesi tekniği de çok büyük bir tedavi avantajı sunulmaktadır. Bu anlamda da kullanılabilecek bir sistemdir.

Konsantre Growth Faktör Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Konsantre growth faktör işlemi diğer işlemler yani estetik operasyonlar göz önünde bulundurulduğunda daha dikkat edilmesi gereken bir işlem. Maske şeklinde yapılacaksa veya krem şeklinde bir uygulama gerçekleştirilecekse durum farklıdır. Ancak daha derin bir değişiklik gerçekleştirilecekse bu durumda süreç değişebilir. Ancak normal şartlarda bir kırışıklık düzeltme veyahut da geçici bir yaranın üzerine yapılması istemiyorsa bu durumda 30 dakika ile 45 dakika arasında süren bir müdahale sonrasında günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Bir hafta on gün içerisinde tamamen günlük hayatta dönebiliyorsunuz.

Konsantre Growth Faktör Narkoz Altında Mı Yapılır?

Konsantre growth faktör olayını az önce anlatırken bir yaralanma olayını örnek verdik. Elbette ki bu narkoz altında da yapılabilecek bir işlemdir. Ancak estetik operasyonlar göz önünde bulundurulduğunda narkoz altında yapılmasına gerek yoktur. Sadece lokal anestezi olarak yapılabilir. Hatta bu işlemlerin az önce de bahsettiğimiz gibi maske düzeninde yapıldığı durumlar da mevcuttur. Bunlar için herhangi bir işlem de uygulamaya gerek bulunmamaktadır. Burada tamamen uzman görüşü devreye girmektedir. Zaten yapılacak olan estetik işlemler konusunda kesinlikle uzman bilgisi almak çok önemlidir. Yapılması sonrasında net bir şekilde sonuçların alınması için de bu çok önemlidir. Bu anlamda kliniğimize başvurabilirsiniz. Ankara'da bulunan kliniğimiz yıllardır bu konuda sizlere en iyi şekilde hizmet vermektedir. Uzmanlarımız sizlere gerekli bilgileri aktaracak ve çok daha rahat bir şekilde bu işlemlerden yararlanabileceksiniz.

Son Bilgi Yazıları