logo
Dr. Özge Aydın

Adres: Beştepe Mah. Via Flat Armada Yaşam Sokağı (Nergiz Sk.) 7/2 No:25 P.K. 06560 Söğütözü - Yenimahalle - Ankara
Tel: 0312 219 18 81 - 0312 219 18 82
GSM: 0535 018 14 12
Email: info@drozge.comÖrümcek Ağı Tedavisi Ankara

Örümcek ağı Ankara estetik operasyonları sıklıkla tercih edilen operasyonlardan olmaya başlamış bulunmaktadır. Medikal ipleri ile yapılan bir operasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Cilt yapısından mevcut bir deformasyonda göz önünde bulundurularak yapılması gereken bir işlemdir. Bu işlemlerin kesinlikle sanatsal bir bakış açısıyla yapılması gerekir.

Örümcek Ağı Tedavisi Nedir?

Örümcek ağı Ankara işlemleri çok fazla göz önünde bulunurken bizler de sizlere bu konuda bilgi vermeye çalışalım. Genel anlamda bir canlandırma kazandırma işlemidir. Doğuştan itibaren hyuloranik asit insanın cildinde bulunmaktadır. Ancak yaş ilerledikçe çeşitli deformasyonlar karşımıza çıkabilir. Doğuştan itibaren vücutta bunları hyuloranik asit sayesinde yüz çok daha parlak ve estetik görünür. Ancak yaş ilerledikçe güneş ışınlarının etkisi, kullanılan sigaraların olumsuz etkisi yüzünden vücutta çizgiler oluşmaktadır. Olumsuzluklarla karşı karşıya kalınması süreci başlamaktadır. Bunların eski halinde dönmesi açısından kullanılan sistem kolaylık oluyor. Başarılı bir rstetik yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüzün her bölgesinde rahatlıkla kullanılabildiği gibi aynı zamanda tüm karışıklıklarda da etkili olmaktadır.

Örümcek Ağı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Örümcek ağı tedavisi genel anlamda kolajen üretimini teşvik edilmesi adına bir operasyondur. Bu işlem kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Ameliyatlarda kullanılan iplerin lifting teknolojisi sayesinde deri altına gönderilmesini yapılır. Tabii ki bu işlemler zaman uzman tarafından kontrol edilmelidir ne kadarlık bir uygulama yapılacak veya uygulamanın boyutları kadar bölgelerine uygulama gerçekleştirilecek önemli bir şekilde yapılmaktadır. Lifting sistemi sayesinde kolajen üretiminin artması ve böylece cildin eski parlaklığını geri kazanması sağlanmaktadır. Çok kısa süren bir operasyondur. 30 dakika ile 45 dakika arasında sonuç alınabilir.

Örümcek Ağı Tedavisi Kimler Yaptırabilir?

Örümcek ağı tedavisi genel anlamda herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır. Ancak tabii ki yüzdeki kırışıklıklara ağırlıklı olarak 30-35'li yaşlardan sonra daha fazla ortaya çıkmaya başlamaktadır. Bu anlamda estetisyenler otuzlu yaşlardan sonra bu işlemleri yapmayı doğru bulmaktadır. Ancak daha genç kızlarda da sağlık sıhhat sebeplerle veya çevre kirliliğinden etüde insanların üzerinde karışıklıklar oluşabilmektedir. Bu anlamda da başvuruda bulunduğunuzda uzmanların kontrolü ve onayı dahilinde bu işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanabilir.

Örümcek Ağı Tedavisi Yan Etkisi Var Mı?

Örümcek ağı tedavisi herhangi bir yan etkisi olan tedavi değildir. Bu anlamda istenildiği gibi gerçekleştirilebilecek bir işlemdir. Sıkıntı yaşamadan gerçekleştirilir. Sadece yapılan ilk işlem sonrasında insanlarda kızarıklık görülebilmektedir. Bu cildin kendisinden iki veya üç gün içerisinde tedavi edebileceği bir kızarıklıktır. Çok büyük bir sıkıntı olmadan satış yapılabilir. Ancak tabii ki bu işin de uzman estetisyen tarafından yapılması gereklidir. Bu durumda herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Bu şekilde sonuçlandırılması tasarlanabilir.

Örümcek Ağı Tedavisi Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman DÖnerim?

Örümcek ağı tedavisi çok uzun süren bir işlem değildir. Ancak bu karışıklığın durumuna göre birkaç seans işlem yapılması gerekebilir. Genel anlamda 30 dakika ile 45 dakika arasında sürüyor olsa da bazen bu sürecin 20 dakika sürdüğü ya da 35 dakika sürdüğü gibi durumlar da karşımıza çıkabilir. Genel anlamda tek seansta alınabilecek sonuçları olduğu gibi birkaç seanslar yayılacak sonuçlar da olabilir. Bu anlamda aslında en doğrusu bir uzmanla görüşmek ve uzmanından net sonuç almak olacaktır.

Örümcek Ağı Tedavisi Narkoz Altında Mı Yapılır?

Örümcek ağı tedavisi tamamen lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlemde herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Lokal anestezi altında gerekli işlemlerin yapılması sağlanabilir. Zaten narkoz gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Ankara'nın neresinde olursanız olun bizleri ziyaret ederek uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Estetik uzmanlarımız dalında hepsi en geniş çaplı bilgilere sahip olarak sizlere de gereken yardımları sunacaktır. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamadan sizler de istediğiniz geri dönüşleri çok daha kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları