logo

İz Tedavisi Ankara

İz tedavisi Ankara herkesin tercih edebileceği bir işlemdir. Bu alanda uzun yıllar tecrübe edinmiş ve müşteri memnuniyetini esas alan kliniğimiz bu bağlamda size mutlu yarınlar vaad etmekte. Dış görünüş, başkalarından çok kendiniz için önemlidir. Çünkü kendini sevmeyen bir insanın en büyük sorunu özgüvendir ve özgüveni olmayan insanlar hayatta başarı sağlayamazlar. Bunun yanında kendine güvenmeyen insanların sosyal hayatta ve aşk hayatlarında problemler yaşadığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

İz tedavisi Nedir?

İz tedavisi Ankara kendinize ve sevdiklerinize kaliteli bir dış görünüş, özgüven ve yaşam sağlamak amacıyla tam zamanlı hizmet sağlar. Sivilce izlerinden şikâyetçi olan insan sayısı bu dönemde çoğalmış durumda. Sivilce izleri başta olmak üzere, vücuttaki lekeler, güneşten oluşmuş lekeler, gözaltı morlukları ve hamilelik lekelerinden oluşan geniş bir yelpazesi vardır. Sivilcelerde her rahatsızlık gibi çeşitlidir. Bazı çeşitleri hafif durumda seyreder ve genelde kendi kendine iyileşirler. Fakat bazı türleri cilt altında nodül oluşturur ve kist oluşumuyla kendisini gösterir, bu tip sivilceler kendi kendine iyileşmez ve iz bırakırlar. Yüzeysel sivilceler üst deri tabakasını zedeleyerek meydana çıkar. Genel olarak renkleri kırmızı olur ve derinin az miktarda çökmesiyle kendini gösterirler.

İz Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilce tedavisinde kullanılan yöntemler çeşitlidir. Bunlar kimyasal peeling, PRP tedavisi, mezoterapi, spot TCA yöntemi, fraksiyonel CO2 lazer tedavisi, fraksiyonel iğneli radyo frekans tedavisi, dolgu enjeksiyonu, mikro iğneleme (derma roller) tedavisi olarak ayrılırlar. Yüzeysel izler tedavi edilirken kimyasal olarak peeling ile cilt soyulur ve bununla beraber PRP tedavisi uygulanır. Derma roller ile mezoterapiyle fraksiyonel lazer tedavisi uygulanır. Kimyasal peeling ile sivilce ve izlerini tedavi ederken önce ciltte oluşmuş siyah ve beyaz noktalar temizlenir. Bu uygulama yeni aknelerin oluşmasını engellenmesinde büyük yer sahibidir. Bu yöntem yüzeysel akne izlerini tedavi ederken etkili olsa da, derin aknelerin tedavisinde faydalı olma ihtimali zayıftır. Bunun haricinde bilinmesi gereken bir diğer husus da yaz aylarında uygulanmamasıdır. Lazer tedavisi yaptırmak istiyorsanız genelde en az 3 ila 5 seans arasında değişir. Fakat iyileşme 6-12 aylık bir süreçte gerçekleşir ve IPL, radyo frekans, PDL lazer, Nd-YAG lazer ve Fraksiyonel lazer olarak ayrılırlar.

İz Tedavisi Kimler Yaptırabilir?

İz tedavisinin lazer ile yapılanını hamile olanların yaptırması tavsiye edilmemektedir. Radyo frekans dalgalarının oluşumunu tamamlamamış bir bebeğe en ufak bir zarar gelmesini dahi göz önünde bulundurmak doğru olmaz.

İz Tedavisi Yan Etkisi Var mı?

İşini bilen yetkin hekimler tarafından kullanılması gerekmektedir. Dozları düzgün ayarlandığı sürece bir risk yada sorun teşkil etmez. Uygulamadan sonra güneş ışınlarına direkt maruz kalmamalı ve güneşten koruyan krem düzenli olarak kullanılmalıdır.

İz tedavisi Ne kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Cildin türü ve uygulanan yöntem baz alınarak %75 ila %90 oranında iyileşmeler kaydedilmiştir. Eğer lekeler yüzeysel ise tedavi sonrası düzelmeler anında kendini gösterecektir. Cilt katmanlardan oluştuğundan dolayı, uzman bir hekim tarafından lekenin hangi seviyede olduğu tespit edilmelidir. Yüzeysel lekeler 1-2 seansta tedavi edilirler. Fakat derinin daha derin katmanlarındaki izler için 3-4 seans gerekebilir. Otalama seans sayısı 2 ila 4 seans arasıdır. Seansların aralarında 2 ila 4 hafta bekleme süresi mevcuttur.

İz Tedavisi Narkoz Altında Mı Yapılır?

Tedavi narkoz alında yapılmaz, bunun yerine uyuşturucu kremler kullanılır. Ağrısız bir operasyon olmasından dolayı bu yönden bir problem yaşanmamaktadır. Bu konuda daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak için uzmanlarımıza başvurabilirsiniz. Bunun için Ankara'nın her bölgesinden bize ulaşabilirsiniz. Bu konuda uzmanlarımız sizlere gerekli yardımları sunacaktır.

Son Bilgi Yazıları