logo
Dr. Özge Aydın

Adres: Beştepe Mah. Via Flat Armada Yaşam Sokağı (Nergiz Sk.) 7/2 No:25 P.K. 06560 Söğütözü - Yenimahalle - Ankara
Tel: 0312 219 18 81 - 0312 219 18 82
GSM: 0535 018 14 12
Email: info@drozge.com


Kalıcı İple Yüz Germe

Kalıcı İple Yüz Germe Ankara

Kalıcı iple yüz germe Ankara operasyonları son zamanlarda daha fazla tercih edilen operasyonlardan. Tabii ki insanlar çeşitli sebeplerde estetik operasyonlara ihtiyaç duyabiliyorlar. Bunlar gerek sağlıksal sebeplerle olduğu gibi gerekse daha estetik ve daha güzel bir duruş için de karşımıza çıkabiliyor. Kolay bir yöntem olmasının yanı sıra aynı zamanda kalıcı olması da bu estetik operasyonlarını daha da ön plana çıkartmaktadır.

Kalıcı İple Yüz Germe Nedir?

Kalıcı iple yüz germe Ankara aslında bildiğimiz ameliyat iplerinin kullanıldığı bir operasyondur. Bu operasyon sırasında genel anlamda kırışıklık bulunan yerlerde deri altına bu iplerin enjekte edilmesi durumu söz konusudur. Bu işlem lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi için anestezi kremi ile uyuşturma yapılarak uygulama işlemi gerçekleştirilir. Burada asıl önemli olan şeylerden biri de elbette kırışıklık bölümlerine çok dikkat etmek olacaktır.

Kalıcı İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Kalıcı iple yüz germe operasyonu için öncelikle uzman ile görüşmeniz ve onay almanız gerekmektedir. Hangi bölgelere bu operasyon gerçekleştirilecekse buna göre çizimlerinin gerçekleştirilmesi ve buna göre sizlerin de hazırlanması gerekmektedir. Bundan sonra istekleriniz doğrultusunda işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanır. Öncelikli olarak sizler operasyona hazırlanmak için lokal anestezik kremin kullanılması sağlanır. Bölge uyuşturulduktan sonra çok ince olan İğnelerle sağlıklı bir ip olan ameliyat ipi ile enjekte gerçekleştirilir. Bu işlem takribi olarak 45 dakika kadar sürebilmektedir. Tabii ki kırışıklığın boyutu ve bu bölgelerin oluşacağı dağınıklığı da süreç değiştirebilmektedir. Buna göre işlem biter ve sizler günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kalıcı İple Yüz Germe Kimler Yaptırabilir?

Kalıcı iple yüz germe operasyonun herkesin yapabileceği bir ara ağırlıklı olarak 30 yaş sonrasında tercih edilen bir operasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. 18 yaş altında bulunanlara çok fazla tavsiye edilmemektedir. Sadece 18 yaş altında sağlıksal bir durum olması durumunda estetik uzmanı onayı ile birlikte bu operasyonun gerçekleştirilmesi sağlanabilir.

Kalıcı İple Yüz Germe Yan Etkisi Var Mı?

Kalıcı iple yüz germe operasyonu genel anlamda estetik bir operasyon olmakla birlikte ameliyat iplerinin kullanıldığı bir operasyondur. Bu yüzden dolayı herhangi bir iz kalmaz veya herhangi bir yan etkisi de bulunmaz. Sadece ilk işlemin yapılması sonrasında bazen kızarıklık durumları görülebilmektedir. Bu durumlardan sonra sizler de isterseniz makyaj malzemeleri ile bu bölgede kapatma yapabilirsiniz. Herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamayacaksınız. Çok rahat bir şekilde bir sonuç alma şansına sahipsiniz.

Kalıcı İple Yüz Germe Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Kalıcı iple yüz germe operasyonu sonrasında genel anlamda günlük hayata hemen dönebilirsiniz. Daha doğrusu tam anlamıyla istediğiniz sonucu almanız 10 günü bulabilmektedir. 3 aya kadar da düzelme işlemi tamamlanmış olacaktır. 10 günde ilk sonuçlarını görmeye başlarsınız. Genel anlamda 45 dakika kadar süren bir operasyondur. Bu operasyon sonrasında günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. İlk 1 hafta ile 10 gün arasında ağır işler yapmanızdan ve çok sıcak suyla banyo yapmanızdan kaçmanız daha doğru sonuçlar verecektir.

Kalıcı İple Yüz Germe Narkoz Altında Mı Yapılır?

Kalıcı iple yüz germe operasyonu, narkoz altında yapılan bir operasyon değildir. Tamamen lokal anestezi ve anestezi krem kullanarak yapılan bir operasyondur. Bu anlamda da sıkıntı yaşamazsınız. Bu işlemlerle ilgili daha detaylı bilgiler almak işlemlerin süreçleri hakkında da daha detaylı bilgi vermek istiyorsanız sizler de hemen uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız Ankara'da yıllardır bu konuda hizmet vermektedir. Hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadan aldığınız en doğru sonuçlar için siz de bize güvenebilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları