logo

Kalıcı İple Yüz Germe

Kalıcı iple yüz germe Ankara silikon ipler kullanılarak uygulama yapılır. İpler erimez içerde kalır.

Kalıcı İple Yüz Germe Nedir?

Kalıcı iple yüz germe Ankara aslında bildiğimiz ameliyat iplerinin kullanıldığı bir uygulamadır. Burada fark iplerin erimemesidir. Genellikle silikon yapıda ipler kullanılır. Yüz bölgesindeki sakmalar dışında vücut bölgelerinde de kullanılabilir.

Kalıcı İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Kalıcı iple yüz germe yöntemi için öncelikle uzman ile görüşmeniz ve onay almanız gerekmektedir. Hangi bölgelere bu uygulama gerçekleştirilecekse buna göre çizimlerinin gerçekleştirilmesi ve buna göre sizlerin de hazırlanması gerekmektedir. Hazırlık aşaması için lokal anestezi krem kullanılabilir ancak bu yeterli olmayabilir , bu nedenle iğne ile uygulanan lokal anestezi de gerekir. Bölge uyuşturulduktan sonra çok ince olan iğnelerle ameliyat ipi enjeksiyon şeklinde gerçekleştirilir. Bu işlem takribi olarak 45 dakika -1 saat kadar sürebilmektedir. Tabii ki kırışıklığın sarkmanın boyutu , uygulanacak bölge da süreci değiştirebilmektedir. Bu işlem genel anestezi altında da cerrahlar tarafından uygulanabilir.

Kalıcı İple Yüz Germe Kimler Yaptırabilir?

Kalıcı iple yüz germe operasyonun herkesin yapabileceği bir ara ağırlıklı olarak 30 yaş sonrasında tercih edilen bir operasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. 18 yaş altında bulunanlara çok fazla tavsiye edilmemektedir. Sadece 18 yaş altında zorunlu bir hal olması durumunda doktorunuzun onayı ile birlikte bu işlem gerçekleştirilebilir.

Kalıcı İple Yüz Germe Yan Etkisi Var Mı?

Kalıcı iple yüz germe işleminde herhangi bir iz kalmaz. İşlem sonrası yapılan bölgeye ve cildin elastikiyetindeki kayba göre herhangi bir şey olmayacağı gibi, başlangıçta fazla çekilmelere bağlı gamzelenmeler, kontürde irregüler görünüm olabilir. Ancak bu kısa sürede kaybolur.

Kalıcı İple Yüz Germe Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Kalıcı iple yüz germe sonrasında genelde günlük hayata hemen dönebilirsiniz. Bazen de tam anlamıyla istediğiniz sonucu almanız 10 günü bulabilmektedir. Sonucu hemen görürsünüz ancak tam oturması 10- 20 günü bulabilir. Genel anlamda 45 dakika 1 saat kadar süren bir işlemdir. İlk 3 hafta kadar ağır işler yapmaktan ve çok sıcak suyla banyo yapmanızdan kaçmanız, aşırı hareketli sporlardan 3 hafta kadar uzak durmanız gerekecektir.

Kalıcı İple Yüz Germe Ömrü ne Kadardır?

Kalıcı iple yüz germe ömrü yaklaşık 5 yıldır. İpler kalıcı olmasına rağmen yaşlanma sürecimiz devam ettiği için var olan ipler yetersiz hale gelmektedir. Bu durumda tekrar ipler bulunup çekilebilir denmektedir. Ancak bu cerrahi bir işlem şeklinde yapılabilir artık.

Kalıcı İple Yüz Germe Narkoz Altında Mı Yapılır?

Kalıcı iple yüz germe , genellikle narkoz altında yapılan bir operasyon değildir. Lokal anestezi ile yapılabilir. Ancak bazı durumlarda doktorunuz genel anestezi altında yapmayı tercih edebilir. Bu uygulayacağı tekniğe bağlıdır

Son Bilgi Yazıları